Середа, 6 Липня, 2022
Бiльше

  Закон про військове капеланство в другому читанні планує розглянути ВРУ

  Проєкт Закону «Про Службу військового капеланства» готується до розгляду у другому читанні та незабаром буде винесений на голосування Верховної Ради України.

  Про цей законопроєкт йшла мова під час чергової зустрічі міжфракційного депутатського об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» та представників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, яка відбулася 1 листопада 2021 року під головуванням президента УБТ Григорія Коменданта. Про це повідомляє Інститут релігійної свободи.

  Народні депутати повідомили, що процес узгодження поправок завершується, і незабаром закон має бути ухвалено.

  Крім цього, релігійні діячі порушили перед присутніми урядовцями практичні питання укладання довгострокових договорів на постачання природного газу релігійним громадам із фіксованою ціною. В обговоренні проблематики удорожчання ціни на природний газ та електроенергію для релігійних організацій взяли участь заступник Міністра енергетики України Євген Владіміров, а також представники НАК «Нафтогаз» та газопостачальної компанії «Нафтогаз Трейдинг».

  Учасники зустрічі також звернули увагу на питання процедури реєстрації релігійних громад у контексті адміністративної реформи, яка передбачає зміну структури місцевих органів державної влади. Присутні домовилися присвятити цій проблематиці окрему зустріч.

  Всеукраїнську Раду Церков і релігійних організацій під час наради представляли Головуючий у ВРЦіРО, президент Українського Біблійного товариства Григорій Комендант, єпископ Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви Маркос Оганесян та представники Православної Церкви України, Української Греко-Католицької Церкви, Української Православної Церкви, Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн-баптистів, Української християнської євангельської церкви, Української євангельської церкви, Об’єднання іудейських релігійних організацій України та Духовного управління мусульман України.

  Міжфракційне депутатське об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» його співголова Святослав Юраш («Слуга народу») та народні депутати Роман Костенко та Андрій Шараськін («Голос»).

  Це вже дев’ята зустріч у рамках діалогу між ВРЦіРО та міжфракційного депутатського об’єднання «Цінності. Гідність. Родина», який розпочався наприкінці 2020 року.

  Нагадаємо, нещодавно предстоятель ПЦУ обговорив з Командувачем Сухопутних військ ЗСУ закон про капеланство. Також у квітні 2021 року Верховна Рада ухвалила у першому читанні закон про капеланство.

  Найсвіжіше

  Популярне