Управління охорони об’єктів культурної спадщини департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА, спільно з обласним осередком Товариства охорони пам’яток історії та культури, ініціює демонтаж та перенесення давнього іконостасу з Кугаївської церкви на тимчасове зберігання.
![](https://i0.wp.com/artes-almanac.com/wp-content/uploads/2017/03/vovkiv-2.jpg?fit=640%2C427&ssl=1)
![](https://i1.wp.com/artes-almanac.com/wp-content/uploads/2017/03/proper_panorama_small.jpg?fit=800%2C764&ssl=1)
Про це Depo.Львів повідомили у пресслужбі Львівської ОДА.
У департаменті вже розпочали створювати відповідну комісію і скеровують листи відомствам. У них йдеться, що демонтаж цінностей має відбутися найближчим часом.
![](https://i1.wp.com/artes-almanac.com/wp-content/uploads/2017/03/kuhaiv13.jpg?fit=533%2C800&ssl=1)
“Дерев’яна церква в Кугаєві – пам’ятка архітектури національного значення. Цього року фінансування для неї закладене в обласну програму охорони культурної спадщини. На конкурс з виготовлення проєктно-кошторисної документації подався єдиний виконавець, і, на жаль, терміни її виготовлення не дотримані на кілька тижнів. Водночас, у процесі підготовки до реставрації та зважаючи на аварійність споруди, що можна констатувати навіть при огляді, ми вважаємо за необхідне ініціювати створення відповідної комісії та передати іконостас на тимчасове зберігання у скансен “Шевченківський гай”. Вже скерували музею та всім необхідним органам відповідного листа”, – каже начальник управління охорони об’єктів культурної спадщини департаменту Василь Петрик.
![](https://i2.wp.com/artes-almanac.com/wp-content/uploads/2017/03/kuhaiv25a.jpg?fit=800%2C533&ssl=1)
Крім того, передати цінності з пам’ятки архітектури національного значення можна лише за погодження з Міністерством культури та інформаційної політики України. Або через спеціальну комісію, коли пам’ятці загрожує руйнація. У такому випадку Міністерство повідомити можна під час або після демонтажу і порятунку культурних цінностей, що і робить департамент.