Середа, 29 Травня, 2024
Бiльше

  Почесному патріарху Філарету Указом предстоятеля ПЦУ “нагадали” про заборону звершувати обов’язки правлячого архієрея

  Предстоятель Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній підписав Указ, яким передбачено вжиття заходів дисциплінарного характеру у відношенні священнослужителів ПЦУ, які допустили порушення канонічного порядку та церковного Статуту.

  Текст Указу оприлюднено на офіційному сайті ПЦУ.

  У документі йдеться про те, що рішенням Священного Синоду (Журнал №30 засідання від 25 червня 2019 р.), затвердженим Архієрейським Собором ПЦУ 14 грудня 2019 р. визначено, що у повній відповідності з канонічними правилами єдиним керуючим Київською єпархією є предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України, а “Почесний патріарх Філарет залишається у складі єпископату ПЦУ, однак втратив канонічні права і обов’язки, пов’язані з управлінням єпархією”.

  “Вам, як архієрею на спокої, заборонено вчиняти дії, які є виключною прерогативою правлячого єпископа, зокрема надавати благословення на постриг в чернецтво, здійснювати рукоположення в будь-який священний сан, надавати церковні нагороди, видавати документи про призначення і звільнення кліриків та інших церковних посадових осіб, скликати та очолювати церковні зібрання для вирішення будь-яких питань”, – нагадують в Указі.

  “Окремо слід підкреслити, що Вам заборонено звершувати архієрейські хіротонії, адже канонічне право визначає, що обрання та рукоположення архієрея належить до компетенції Собору єпископів відповідної церковної області, а затверджувати обрання та очолювати рукоположення має право лише предстоятель – перший єпископ народу”, – наголошує предстоятель ПЦУ в оприлюдненому документі.

  На підставі сказаного, у ПЦУ застерігають почесного патріарха, що всяке служіння чину архієрейського рукоположення, як вчинене у стані заборони, є антиканонічне і не визнається дійсним зараз та не може бути визнаним у майбутньому.

  Поряд з цим, в Київській митрополії звернули увагу на діяльність клірика ліквідованої УПЦ КП протоєрея Богдана Згоби. В Указі зазначено, що Богдан Згоба, як ставропігійний клірик, який перебував у підпорядкуванні предстоятеля УПЦ КП і дотепер не прийняв канонічної влади архієрея Вселенського Патріархату за місцем свого перебування (США, – ред)., фактично перебуває у канонічній компетенції предстоятеля ПЦУ.

  “Беручи до уваги вище зазначене за численні канонічні порушення, за поведінку, не сумісну зі званням священника, привласнення повноважень та висунення незаконних і неканонічних вимог до парафій, кліриків та мирян, а також за свідоме ігнорування публічного попередження про канонічну відповідальність – протоєрей Богдан Згоба з 30 жовтня 2021 р. забороняється у священнослужінні строком на один рік”, – сказано в Указі предстоятеля ПЦУ.

  При цьому, в документі зазначено, що у разі відсутності з боку протоєрея Богдана Згоби покаяння, заборона у священнослужінні продовжується до часу ухвалення іншого рішення.

  Також, Указом передбачено право протоєрея Богдана Згоби на подачу письмової апеляції Блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

  Нагадаємо, у травні 2021 року громадянин України Андрій Теліженко, який потрапив під санкції США через втручання у вибори президента Сполучених Штатів, взявся з новими силами захищати ліквідований “Київський патріархат”.

  Теліженко у своєму Телеграм-каналі з посиланням на сайт “УПЦ КП” відзвітував про реєстрацію “Вікаріату УПЦ Київського патріархату в США та Канаді”: “5 травня 2021 року секретар Вікаріату УПЦ КП в США та Канаді протоєрей Богдан Згоба отримав повідомлення, що урядом Сполучених Штатів Америки було офіційно зареєстровано статутні документи Вікаріату УПЦ КП в США та Канаді”.

  На підставі цієї заяви, Теліженко вимагав від української влади відновити реєстрацію ліквідованого Філаретом на Об’єднавчому соборі “Київського патріархату”.

  Найсвіжіше

  Популярне