П’ятниця, 24 Травня, 2024
Бiльше

  Синод Антіохійської Церкви закликав до «діалогу заради єдності православ’я»

  Антіохійська Церква закликала до «діалогу заради єдності православ’я». Такий заклик міститься в опублікованій заяві Синоду Антіохійської Церкви під головуванням патріарха Іоанна X.

  «Отці Синоду розглянули виклики, які стоять перед Православ’ям в сучасному світі, і наголосили на важливості збереження єдності Православ’я, поваги до канонічного передання Церкви та уникнення всього, що могло б загострити існуючі суперечки, потенційно перетворюючи ці суперечки в більші і значні поділи в єдиному Тілі Христовому. У зв’язку з цим вони закликали до початку всебічного діалогу з усіх спірних питань, що накопичились, з метою пошуку рішень, які дозволили б відновити церковне спілкування в рамках єдиної православної сім’ї», – йдеться в заяві Синоду.

  Такі заяви схожі, з одного боку, на промацування підґрунтя для «Амману 2.0», а з іншого – як непряме засудження розкольницьких дій Російської Церкви, яка розірвала Євхаристійне єднання з Вселенським патріархатом та іншими церквами, які визнали ПЦУ.

  Заклик до діалогу, це свого роду заклик до нового Амману. З точки зору Вселенського патріархату, там немає, що обговорювати, бо рішення про надання автокефалії ПЦУ – остаточне і довершене. Незадоволені тільки в РПЦ, через втрату свого впливу в Україні, адже понад півтисячі парафій покинули РПЦ в Україні після надання Томосу.

  Антіохійська Церква знаходиться в близьких стосунках з РПЦ, через своє перебування на території Сирії в якій зараз править Башар Асад – союзник президента РФ Владіміра Путіна. Водночас Антіохійський Патріарх не поїхав на Амман у 2020 році і на думку релігійного експерта Олександра Єфременка, зараз РПЦ намагатиметься залучити патріарха Іоана Х до Амману. Він припустив, що РПЦ спробує примирити Антіохійську і Єрусалимську церкви, які мають територіальні суперечки. Це може зняти одну із причин неучасті Антіохійської Церкви в формально скликаній Єрусалимським патріархом Амманській “братній нараді”.

  Крім заяв про єдність і заклику до обговорення в Антіохійській Церкві звернули увагу на політичну кризу в Сирії, яка продовжується вже багато років. Вони схвально ставляться до «політичного рішення, що поважає єдність і територіальну цілісність держави, а також права і сподівання сирійського народу».

  Отці Антіохійської Церкви вимагають від світу поглянути на масштаби людської трагедії і страждання в результаті руйнівної війни і економічної блокади, від яких непропорційно страждають невинні, і закликають міжнародну спільноту взяти на себе колективну відповідальність, щоб покласти край цим стражданням.

  «Вони закликають до серйозної роботи щодо скасування санкцій, накладених на Сірію. Ці санкції є тягарем, яке несуть, в першу чергу, громадяни країни, і служать несприятливими перешкодами для їх засобів до існування і здоров’я», – йдеться в заяві.

  «Отці Синоду вітають формування ліванського уряду після довгого очікування. Тому вони сподіваються, що новий уряд буде працювати над пошуком істотних рішень, що сприяють викоріненню несправедливості, від якої страждають громадяни, чиї багатства були конфісковані, заощадження розкрадені, і які тепер не можуть забезпечити себе найнеобхіднішим для гідного життя, таким як їжа, паливом, освітою і медичною допомогою. Вони закликають до спільних зусиль з порятунку Лівану і його народу від цієї кризи», – зазначається в заяві.

  На закінчення отці Антіохійської Церкви нагадали про події, які відбувалися і відбуваються зараз в Палестині.

  Отці закликали всі країни світу виконати міжнародні резолюції, що закликають до права на повернення, і підкреслили, що будь-яке розв’язання палестинського питання поза рамками справедливості та гарантіями прав палестинського народу залишається несправедливим і неприйнятним рішенням.

  Найсвіжіше

  Популярне