Неділя, 21 Липня, 2024
Бiльше

  Митрополит ПЦУ Климент: засудженого окупантами в Криму українця Захтея кинули у карцер

  Засудженого російськими окупантами у Криму в справі «українських диверсантів» Андрія Захтея відправили на 10 діб до карцеру, який розташований у підвалі Сімферопольської виправної колонії №1.

  Про це в ефірі проекту Радіо Свобода 6 жовтня розповів єрарх ПЦУ митрополит Сімферопольський і Кримський Климент, якому вдалося зустрітися з Захтеєм напередодні.

  «Прийшла дуже тривожна новина щодо ув’язненого, який перебуває у Сімферопольській колонії – Андрія Захтея. В Україні до нього неоднозначне ставлення, але він є громадянином України. У мене з ним вчора була зустріч. І вчора за непокору тюремному начальству його посадили на 10 днів у «яму» – холодний карцер в підвалі. Посадили тільки за те, що він не вийшов на зарядку. Але я думаю, що суть не в тому, що він не вийшов на зарядку, а в тому, що він розмовляє весь час в колонії тільки українською мовою і принципово не знімає футболку «Україна понад усе», де Крим в складі України на жовто-синьому прапорі», – розповів митрополит Климент.

  Він також зазначив, що у Захтея влітку були проблеми з легенями, тому його ув’язнення у карцері може мати серйозні наслідки для здоров’я.

  Інформацію про переведення Захтея у карцер також підтвердила його дружина Оксана Захтей у фейсбуці.

  Підтвердження цієї інформації від російських окупантів або російської ФСВП, якій після окупації півострова підкоряються пенітенціарні кримські установи, немає.

  ФСБ Росії в серпні 2016 року оголосила про затримання в окупованому Криму групи «українських диверсантів», які нібито готували теракти на півострові. Затриманих деякий час утримували в московському СІЗО в Лефортово, пізніше повернули до Криму.

  Нагадаємо, раніше митрополит ПЦУ Климент (Кущ) відвідав журналіста Владислава Єсипенка, який перебуває у полоні російських окупантів.

  Найсвіжіше

  Популярне