Субота, 20 Липня, 2024
Бiльше

  Священник РПЦвУ на Закарпатті вважає українську мову небажаною в цьому регіоні

  Священник Російської Православної Церкви в Україні Віктор Палош вважає що українська мова не є бажаною на Закарпатті. Його обурила проповідь єрарха ПЦУ про щиру і палку молитву рідною мовою.

  Про це він написав у коментарі під дописом у Фейсбуці.

  «Звідкіля це на Закарпатті молитва українською мовою називається рідною і бажаною????», – написав 29 серпня священник РПЦвУ Віктор Палош, відреагувавши на проповідь єрарха ПЦУ єпископа Ужгородського і Закарпатського Варсонофія (Рудніка), який називає українську мову бажаною і рідною.

  «Ми стоїмо в цьому храмі вільно і спокійно. Ми не боїмося, тому що показали всьому світові, що за нами правда… За нами стоїть Бог і ми з Богом і Богородиця з нами. Це чудо, бути при таких великих подіях… що може бути краще для Господа, як щира молитва, рідна, палка», – йшлось в проповіді єпископа ПЦУ, що викликала обурення збоку служителя Моспатріархату на Закарпатті.

  Ужгородський протоієрей РПЦвУ Віктор Палош, вже був заборонений в служінні 23 грудня 2014 року архієпископом РПЦ в Ужгороді Феодором (Мамасуєвим) після рапорту-скарги групи благочинних Мукачівської і Ужгородської єпархії РПЦвУ за свої дописи і коментарі в соцмережі. Пізніше він був відновлений в служінні.

  Віктор Палош є також головою так званого «Ужгородського молодіжного братства імені преподобного Алексія Карпаторуського». Алексій Карпаторуський – закарпатський православний архімандрит, активіст москвофільського напрямку.

  Проповідь єпископа ПЦУ, що викликала обурення.

  Священник РПЦвУ Віктор Палош

  Найсвіжіше

  Популярне