Понеділок, 17 Червня, 2024
Бiльше

  Відбулася літургія очолювана трьома предстоятелями в Успенському храмі на острові Імброс

  13 серпня у кафедральному храмі Імброської митрополії на честь Успіння Пресвятої Богородиці відбулася Божественна літургія з нагоди вшанування 60-ліття дияконської хіротонії Вселенського Патріарха Варфоломія. Саме 13 серпня 1961 року в Успенському храмі на о. Імброс, на своїй малій батьківщині, майбутній Вселенський патріарх Варфоломій був рукоположений на диякона. В жовтні та листопаді цього року Його Всесвятість також відзначатиме інший ювілей – 30 років від часу обрання та інтронізації на Патріарший престол (1991 р.), передає пресслужба ПЦУ

  Божественну Літургію очолили архієпископ Константинополя – Нового Риму і Вселенський патріарх Варфоломій, Папа і патріарх Александрійський і всієї Африки Феодор ІІ, митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Їм співслужили представники предстоятелів Церкви Кіпру — митрополит Кітійський Нектарій і Церкви Греції — митрополит Маронії та Комотіні Пантелеймон, а також генеральний секретар Синоду Вселенського Патріархату архімандрит Григорій та настоятель храму Малої Софії міста Києва протоєрей Петро Ландвитович.

  Після завершення літургії предстоятель ПЦУ звернувся з вітальним словом, в якому зокрема зазначив:

  «60 років тому Ви стали дияконом …ще більше, ніж тоді, та в різний спосіб, з великою відповідальністю Ви служите і Церкві, яку безпосередньо очолюєте, і Помісним Церквам-Сестрам, і всім людям доброї волі. Тому і від себе особисто, і від Святої Автокефальної Православної Церкви України, сердечно вітаю Вашу Всесвятість з цим ювілеєм служіння та бажаю Вам його продовжувати і далі гідно працювати, як перший серед всіх нас, протягом наступних многих благословенних літ. Дякуємо Вам за гостинну зустріч у Вашому домі, у місці Вашого народження та зростання, і з великою радістю чекаємо на Ваш візит до України, який невдовзі розпочнеться».

  На пам‘ять співслужіння та з нагоди ювілею митрополит Епіфаній подарував Вселенському патріарху панагію та художнє зображення виноградної лози — символу Церкви, як виноградника Христового, виконане з бурштину.

  Прозвучали також вітання особисто від Александрійського Патріарха Феодора. Вітання предстоятелів Церков Кіпру та Греці, передані єрархами цих церков. Також було зачитане вітання від Румунського Патріарха Даниїла.

  Свої вітання виголосили мер міста та представники грецької громади острова Імврос.

  Завершилося богослужіння подячним словом Патріарха Варфоломія та прийняттям від імені Імвроської митрополії.

  Найсвіжіше

  Популярне