Понеділок, 8 Серпня, 2022
Бiльше

  Зеленський розкритикував хресну ходу РПЦвУ: Масово, без масок, звезли з усієї України

  Президент Володимир Зеленський розкритикував організаторів хресної ходи Російської православної церкви в Україні (так звана “Українська православна церква Московського патріархату”) та київську владу за недотримання заходів безпеки під час акції.

  Про це він заявив в інтерв’ю українським телеканалам, коментуючи багатотисячну процесію, яка в центрі Києва 27 липня святкувала 1033-тю річницю хрещення Русі, передає BBC News Україна.

  “Вчора у нас була хода, 55 тис. людей. Я розумію, що це свято. Але від київської громади, від київської влади я не бачив комунікації, всі бояться комунікувати. Розуміють, що це велике свято і не хочуть людям сказати прямо, щоб були обережними”, – обурився президент.

  Сама РПЦвУ повідомила про понад 300 тисяч учасників.

  На думку Глави держави, організатори та місцева влада, зважаючи на пандемію коронавірусу, мали забезпечити людям засоби захисту, місця для ночівлі, доступ до води тощо.

  “55 тисяч приїхали в Київ. Люди в більшості похилого віку, треба бути обережними, вони повинні були йти всі в масках, хоча б так. Я масок там не бачив, – заявив Зеленський. – Невже це так складно? Вони організовано приїжджають на автобусах, їх звозять”.

  “Мені здається, що, якщо організується така хода, то це ж не просто свято, це має бути свято, після якого люди не плачуть”, – підкреслив президент.

  Він додав, що центральна влада у такому випадку могла хіба що заборонити такий масовий захід.

  “Але ми не можемо все заборонити, і це неправильно”, – підсумував він, зазначивши, що “децентралізація – це велика відповідальність”.

  Володимир Зеленський також говорив про небезпеку нової хвилі захворювання.

  Найсвіжіше

  Популярне