Неділя, 16 Січня, 2022
Бiльше

  Розпочався Петрів піст, час особливого духовного очищення

  28 червня розпочинається перший літній піст – Апостольський, відомий ще як Петрівка, або Петрів піст. Цього році він триватиме 14 днів – до 12 липня, Дня вшанування пам’яті святих першоверховних апостолів Петра і Павла.

  Про це повідомляє Православна Церква України.

  Цей піст відомий ще з апостольських часів і встановлений на згадку про те, як учні Христові, прийнявши дари Святого Духа в день П’ятидесятниці, в пості та молитві готувалися до всесвітньої проповіді Євангелія.

  Петрів піст менш суворий, аніж Чотиридесятниця. Щодо їжі, то, як і в будь-який піст, не вживають м’ясних і молочних страв. По вівторках, четвергах, суботах і неділях, а також у святкові дні дозволяється споживати рибу.

  «Проте не забуваймо, що головне у постуванні – не дієта, а духовне очищення, боротьба з власними гріхами, пристрастями і шкідливими звичками. Тож наша мета – позбутись зайвого, отримати корисну для душі й тіла поживу, перемінитися, зібрати добрі плоди стриманості, втихомирити своє серце і в такому духовному піднесенні наблизитися до Бога», – підсумували в Українській Церкві.

  Найсвіжіше

  Популярне