Середа, 21 Вересня, 2022
Бiльше

  УПЦ КП остаточно і законно ліквідовано, – рішення Верховного суду України

  Верховний суд України постановив, що УПЦ КП на Помісному соборі УПЦ КП 15 грудня 2018 року була ліквідована законно і подальші спроби довести зворотне в судах не мають жодних перспектив.

  «Касаційну скаргу релігійної організації «Київська Митрополія Української Православної Церкви (Православної Церкви України»)» задовольнити», – йдеться у судовому рішенні у справі №761/25084/20 від 19 травня 2021.

  «УПЦ КП припинила свою діяльність шляхом об`єднання та приєднання до ПЦУ, всі функції статутних органів цього релігійного об`єднання перейшли до компетенції відповідних органів ПЦУ. Вся повнота УПЦ КП увійшла до складу новоствореної помісної автокефальної церкви – ПЦУ, а релігійним центром, що представляє ПЦУ, створену шляхом об`єднавчого процесу, є релігійна організація “Київська Митрополія УПЦ(ПЦУ)”», – йдеться у висновках Суду за результатами розгляду касаційної скарги.

  Крім того, Верховний суд визнав, що постанова Помісного Собору УПЦ КП, який відбувся 15 грудня 2018 року перед самим Об’єднавчим Собором, є чинною. Цією постановою, яку підписав особисто владика Філарет, було припинено діяльність релігійної організації «Київська Патріархія УПЦ КП».

  Судді наголосили, що це рішення «ухвалене статутними органами релігійного об’єднання у межах своїх повноважень, а тому є виключно внутрішньою діяльністю релігійної організації, втручання органами державної влади у яку не допускається».

  Таким чином, «держава, у тому числі і судова влада, не має права втручатись у діяльність церкви, зокрема переглядати (ревізувати, скасовувати) рішення найвищого органу влади в галузях віровчення, церковного управління і церковного суду, тобто законодавчої, виконавчої, судової влади».

  Мається на увазі те, що Суд не може скасувати рішення про розпуск УПЦ КП, прийняте на Помісному соборі УПЦ КП, яке підписав патріарх Філарет і єпископат цієї церкви.

  Оскарження Філаретом дійсності рішень Помісного Собору УПЦ КП від 15 грудня 2018 року з підстав недотримання вимог Статуту про управління УПЦ КП та дійсності рішень Священного Cиноду УПЦ (ПЦУ) та Митрополита Київського і всієї України Предстоятеля ПЦУ Епіфанія від 27 липня 2019 року в судовому порядку є по суті залученням держави в особі її судових органів до надання аналізу дотримання канонічними утвореннями: УПЦ КП та УПЦ (ПЦУ) – а саме їх статутними органами: Помісним Собором УПЦ КП, Священним Синодом УПЦ (ПЦУ), і Митрополитом Київським і всієї України Предстоятелем ПЦУ Епіфанієм, вимог їхніх внутрішніх документів, а саме: Статуту про управління УПЦ КП та Статуту ПЦУ, тобто втручанням держави у внутрішню діяльність церкви, що суперечить частині третій статті 35 Конституції України та статті 5 Закону № 987-XII, – пояснюють судді.

  Крім того, Верховний Суд встановив, що УПЦ КП припинило свою діяльність шляхом об’єднання й приєднання до Православної Церкви України, а всі функції статутних органів УПЦ КП перейшли до компетенції відповідних статутних органів ПЦУ, які отримали всі повноваження і юридичні підстави для прийняття рішень щодо релігійних організацій, що перебували у складі колишнього релігійного об`єднання УПЦ КП, зокрема і щодо релігійного об’єднання «Київська Патріархія УПЦ КП».

  «Постанова суду касаційної інстанції є остаточною і оскарженню не підлягає», – підсумовується в постанові ВСУ.

  Нагадаємо, 11 листопада 2019 року Шостий апеляційний суд Києва ухвалив ліквідацію УПЦ КП, попри тиск з боку прихильників владики Філарета, які штурмували суд, розтрощили двері, меблі і побились з правоохоронцями.

   

  Найсвіжіше

  Популярне