Субота, 13 Липня, 2024
Бiльше

  Предстоятель ПЦУ зустрівся з Державним секретарем США Ентоні Блінкеном

  6 травня митрополит Київський і всієї України Епіфаній зустрівся з Державним секретарем Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкеном. Зустріч відбулася на території Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря.

  Про це повідомляє офіційний сайт ПЦУ.

  На початку зустрічі предстоятель помісної Української Православної Церкви і Державний секретар США взяли участь у церемонії вшанування загиблих українських героїв, поклавши квіти до Стіни пам’яті. Далі глава американської дипломатії відвідав кафедральний Свято-Михайлівський собор.

  Особливу увагу під час короткої, з огляду на стислу і насичену програму візиту пана Блінкена, але змістовної зустрічі було приділено питанню становлення Православної Церкви України, важливості усунення штучних перешкод при вільному, на основі принципів свободи совісті, визначенні громадами своєї приналежності.

  Митрополит Епіфаній висловив вдячність американській стороні за тверду підтримку України в контексті протидії зовнішнім викликам, яким продовжує протистояти наша держава, а також у питаннях захисту свободи совісті на окупованих Росією територіях – у Криму і на Донбасі.

  Блаженнійший владика зазначив важливість визначних зусиль США у питанні консолідації міжнародної підтримки України та посилення санкційного тиску і стримування РФ до відновлення територіальної цілісності України.

  Також було обговорено плани наступних двосторонніх контактів. Митрополит Епіфаній побажав пану Блінкену продуктивного візиту та успіху в праці на посаді Державного секретаря США.

  Найсвіжіше

  Популярне