Середа, 17 Серпня, 2022
Бiльше

  ПЦУ: Чистий четвер – це не про генеральне прибирання, а про очищення від гріхів

  У ПЦУ пояснили значення Чистого Четверга для християн і чому його так називають.

  Про це йдеться на Фейсбук сторінці ПЦУ.

  Православна Церква України пояснила, що чистий Четвер для віруючих християн – це не про генеральне прибирання власних помешкань, миття вікон, посуду чи прання. Це насамперед день очищення власної душі.

  «У Великий четвер Страсної седмиці Свята Церква згадує важливу подію – Тайну Вечерю, під час якої Господь Ісус Христос встановив Святе Причастя (Євхаристію) – Таїнство Церкви…Під час Тайної Вечері Спаситель також омив ноги Своїм учням, показавши тим самим приклад братської любові, жертовності та служіння ближньому. Тож Чистий четвер зветься таким не через буквальне його розуміння (що необхідно влаштовувати прибирання осель або омиватися водою), а тому, що люди у храмах сповідаються і причащаються, очищуючись від гріхів та єднаючись у святій Євхаристії з Господом», – розповіли в ПЦУ.

  Українська Церква закликала своїх вірних в цей день причаститися Животворчих Христових Таїн, а ввечері вислухати читання дванадцяти уривків з Євангелія, що розповідають про страждання Ісуса Христа та Його розп’яття.

  «Прибирання – це корисна і добра річ, але під час приготувань до Великодня не треба забувати про найважливіше – зустріти свято з чистою душею. Тож сплануйте провести Великий четвер так, щоби встигнути не лише прибрати своє помешкання, помити вікна чи спекти паски, а й з’єднатися з Господом у святій Євхаристії. Поставте Бога на перше місце, і тоді все у вашому житті буде на своїх, потрібних місцях», – підсумували в Помісній Церкві.

  Найсвіжіше

  Популярне