Субота, 20 Квітня, 2024
Бiльше

  У Запорізькій області скасували рішення про визнання російської мови регіональною

  Запорізький окружний адміністративний суд визнав протиправним та нечинним рішення облради про визнання російської мови регіональною, прийняте у серпні 2012 року.
  Про це у Фейсбуці повідомив мовний омбудсмен Тарас Кремінь, передає Укрінформ.

  “24 березня 2021 року Запорізьким окружним адміністративним судом прийнято рішення про визнання протиправним та нечинним рішення облради від 16.08.2012 № 2 “Про заходи, спрямовані на використання регіональних мов або мов меншин, передбачені Законом України “Про засади державної мовної політики”, на території Запорізької області”, – йдеться у дописі.

  Рішення суду набирає чинності (якщо ніхто з учасників справи не подасть апеляційну скаргу) 23 квітня 2021 року.

  Голова Запорізької обласної ради Олена Жук також повідомила, що на сесіях, робочих засіданнях постійних депутатських комісій, при листуванні депутатами Запорізької обласної ради і співробітниками виконавчого апарату Запорізької обласної ради використовується виключно державна мова – українська.

  На 20-й позачерговій сесії Запорізької обласної ради шостого скликання було прийнято рішення (від 16.08.2012) застосувати заходи, передбачені Законом України “Про засади державної мовної політики”, спрямовані на використання російської мови як регіональної на території Запорізької області.

  Раніше Запорізький окружний адміністративний суд скасував рішення про надання російській мові в місті Запоріжжі статусу регіональної мови. Позов до суду подав депутат Запорізької міськради Андрій Согорін.

  Найсвіжіше

  Популярне