Неділя, 26 Травня, 2024
Бiльше

  Спільна заява 47 країн-членів ООН напередодні сьомої річниці резолюції про безумовну підтримку територіальної цілісності України

  27 березня 2014 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй переважною більшістю голосів держав-членів ООН ухвалила резолюцію №68/262 “Територіальна цілісність України”. Вказаним документом міжнародна спільнота підтвердила свою повну відданість суверенітету, політичній незалежності, єдності та територіальній цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.

  Напередодні сьомої річниці прийняття Резолюції, 47 країн-членів ООН вийшли з новою заявою на підтримку України, пише “Голос Америки”.

  “Не зважаючи на чіткі вимоги Генеральної Асамблеї, Російська Федерація не припинила тимчасову окупацію Криму. Навпаки, продовжує кричущі порушення та зловживання правами людини та нарощування військових потужностей на півострові. Спроби Росії узаконити спробу анексії Криму не визнані і не будуть визнані”, – говориться в заяві, яку підписали Сполучені Штати Америки, Великобританія, Канада, Австралія, Нова Зеландія, а також практично усі крани Європейського Союзу.

  Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця у ексклюзивному коментарі “Голосу Америки” прокоментував надзвичайну важливість заяви.

  Показово, що заява зосереджена не лише на минулому, вважає дипломат, документ відображає і сучасні реалії, зокрема, події на Сході України. “Це потужна позиція міжнародної спільноти, яка чітко фіксує, що Росія – сторона конфлікту”, – пояснює він.

  В заяві зазначається, що країни-підписанти рішуче засуджують продовження Росією дестабілізації ситуації в Україні, особливо дії Москви в окремих районах Донецької та Луганської областей а також те, що РФ нехтує зобов’язаннями, які були взяті в рамках Мінських угод.

  “Ми повторюємо свою підтримку Нормандському формату та тверду прихильність мирному вирішенню конфлікту на сході України, відповідно до Мінських домовленостей та з повною повагою до суверенітету та територіальної цілісності України. Росія є стороною конфлікту на Сході України, а не посередником”, – наголошують держави-члени ООН.

  Сергій Кислиця переконаний, ця резолюція позначила етап “моральної деградації Путінського режиму і його поплічників на міжнародній арені”. Російська Федерація остаточно перетворилася на злочинця глобального рівня. Неповні 25 років членства РФ в ООН стали ще більшою ганьбою аніж попередні 46 років членства СРСР.

  Дипломат нагадав, що порочність Кремля у повноті своїй проявилась у заяві вже покійного тодішнього Постпреда РФ при ООН Віталія Чуркіна, який відразу після голосування в інтерв’ю одному з російських медіа назвав 11 голосів проти Резолюції на чолі з РФ “моральною перемогою Росії”.

  “Нагадаю, хто у 2014-му разом із Росією проголосував проти територіальної цілісності України: Венесуела, Вірменія, Білорусь, Зімбабве, Куба, Нікарагуа, Північна Корея, Судан, Сирія – ось такий собі клуб моральних переможців”, – зауважив Кислиця.

  Найсвіжіше

  Популярне