Четвер, 16 Вересня, 2021
Бiльше

  Болгарія провела безпрецедентну операцію проти агентурної мережі російської розвідки

  Арештом шістьох посадовців Міністерства оборони та військової розвідки Болгарії завершилась безпрецедентна спецоперація болгарських спецслужб, у результаті якої було викрито та припинено діяльність потужної ланки російської розвідки, інформує “Голос Америки”.

  У п’ятницю 20 березня цього року, головний прокурор Болгарії Іван Гешев оголосив звинувачення у шпигунстві на користь Росії всім фігурантам справи. Зловмисні дії шпигунів полягали, зокрема, у передачі інформації, яка є “особливо важливою для національної безпеки Болгарії, ЄС, НАТО та Сполучених Штатів”.

  Сам же Гешев і назвав операцію “безпрецедентною з 1944 року”. Щоб затримати шпигунів, правоохоронці проводили обшуки всіх машин на автошляхах біля Софії. Одного з підозрюваних затримали поблизу російського посольства.

  Серед доказів, болгарські правоохоронці надали відео того, як підозрювані, як видається, знімають на мобільний телефон зображення на екрані своїх комп’ютерів. Також повідомляється про неодноразові зустрічі підозрюваних з російськими дипломатами, передачу носіїв інформації.

  Повідомляється, що оплата за шпигунську діяльність не була великою. ЗМІ на основі даних болгарських правоохоронців пишуть, що учасники шпигунського осередку обмінювали гроші, які їм давали в конвертах. Сума складала 1000-1500 євро на місяць.

  Посольство Росії в Болгарії відреагувало на події закликом не “демонізувати” Москву. “Ми очікуємо, що міркування про буцімто роль Росії в розвідувальній роботі проти інтересів Болгарії буде припинено до рішення суду”, – додало представництво РФ у відповідній заяві.

  В той же час, у США заявили про підтримку Болгарії і запевнили, що уважно спостерігають за цим розслідуванням.

  “Болгарія – друг, союзник по НАТО та партнер, – заявив речник Держдепу Нед Прайс. – Ми уважно спостерігаємо за розслідуванням підозр щодо російського шпигунського осередку в Болгарії. США рішуче підтримують суверенітет Болгарії і разом з болгарами виступають проти такої зловмисної діяльності на їхній території”.

  Велика Британія також запевнила у солідарності з державою-партнером.

  “Велика Британія підтримує Болгарію проти російської зловмисної діяльності, яка прагне зашкодити суверенітету нашого союзника по НАТО, – заявив міністр закордонних справ країни Домінік Рааб. – Ми повною мірою підтримуємо зусилля Болгарії із викриття підозрюваного шпигунського осередку а також кроки із протидії ворожим діям Росії на її території”.

  Нагадаємо, “Духовний фронт” інформував у січні цього року про те, що Президент Росії Владімір Путін призначив Надзвичайною та Повноважною Послинею РФ у Республіці Болгарія колишню очільницю Россотруднічєства Елєонору Мітрофанову, яка є висококваліфікованою експертинею пропаганди та “м’якої сили”. Вказане призначення опосередковано свідчило про зростання розвідувальних інтересів Кремля у регіоні.

  Найсвіжіше

  Популярне