Неділя, 26 Вересня, 2021
Бiльше

  СБУ повідомила про підозру черговому проросійському пропагандисту та політтехнологу

  Співробітники Служби безпеки України оголосили про підозру скандально відомому проросійському пропагандисту і політтехнологу Михайлові Шпіру, який публічно ставив під сумнів суб’єктність України та закликав до офіційного припинення її існування.

  Про це йдеться в офіційному повідомленні на сайті відомства.

  Кіберфахівці СБУ встановили, що так званий “політичний експерт” цілеспрямовано просуває в інформаційному просторі наративи держави-агресора. У своїх виступах на російських телеканалах, інтерв’ю в проросійських ЗМІ та дописах у соцмережах він протягом тривалого часу послідовно висловлював тези, що принижують Україну, її державні символи, мову, історію, героїв та народ.

  На додачу, Михайло Шпір підтримував акцію, організовану однією з парламентських партій під посольством США. Він як “експерт” в ефірі одного з телеканалів, який зараз перебуває під санкціями, неодноразово просував тезу про нібито перебування України “під зовнішнім управлінням”.

  Зловмисника активно використовують російські пропагандистські структури. Він неодноразово виступав на телеканалі “Россія 24”, до якого на території України введено санкції, та на “News Front”, який діє на тимчасово окупованих територіях України і пропагує ідеї сепаратизму.

  Призначені слідчими експертизи засвідчили, що пропагандист просуває систему поглядів, яка цілеспрямовано прищеплює аудиторії ідею неповноцінності України, необхідності її демонтажу.

  Михайло Шпір публічно закликав до розправ над учасниками Революції Гідності, АТО/ООС і їхніми родинами. Глузував над загибеллю активістки Катерини Гандзюк. Образливо відгукувався про громадян через їхню віру, глумився над релігійними символами і вимагав ввести кримінальну відповідальність за сповідування християнства.

  Окрім цього, пропагандист висловлював симпатії до нацистів, Адольфа Гітлера, Радянського Союзу, НКВД та політики Володимира Путіна.

  Повідомляється, що слідчі СБУ провели обшуки за місцем фактичного і тимчасового проживання фігуранта в Івано-Франківську та в Києві. За результатами слідчих дій йому повідомлено про підозру в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України (ст. 110 Кримінального кодексу України), порушенні рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками (ст. 161 ККУ), виготовленні, поширенні комуністичної, нацистської символіки та пропаганді комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів (ст. 436-1 ККУ).

  Триває досудове слідство.

  Інтернет-видання “Zaxid.net” інформує, що Михайло Шпір є уродженцем Івано-Франківської області. 2017 року потрапив до бази центру “Миротворець”. За даними центру, він фігурує як “антиукраїнський пропагандист” і “провокатор”, який займається поширенням інформації антиукраїнського змісту і розпалюванням міжнаціональної ворожнечі.

  Найсвіжіше

  Популярне