Вівторок, 27 Липня, 2021
Бiльше

  16 лютого відзначається День відновлення Литовської держави

  16 лютого 1918 року Рада Литви під головуванням Йонаса Басанавічюса склала і підписала Акт незалежності Литви (Lietuvos nepriklausomybės aktas). Акт проголосив відновлення незалежної держави Литва, яка мала управлятися на демократичних засадах, зі столицею в місті Вільнюс. Усі 20 делегатів підписали документ.

  З того часу, 16 лютого стало для литовців національним святом. І цього дня свої привітання оприлюднили лідери держав-партнерів Литовської Республіки.

  “Для українців ваша країна є моделлю непохитності та боротьби за шлях до Європи”, – написав у Твіттер президент України Володимир Зеленський, – “Ми цінуємо підтримку України та бажаємо процвітання Литві”.

  До привітань глави держави приєдналось Посольство України у Литовській Республіці.

  “Щиро вітаємо братній литовський народ із 103-річницею відновлення Литовської Держави. Разом до перемоги!”, – йдеться в офіційному повідомленні, оприлюдненому на сайті українського представництва.

  Світлина: Посольство України у Литовській Республіці

  Державний секретар США Ентоні Блінкен також направив народу Литви привітання з національним святом, пише “Голос Америки”.

  Відзначивши міцність історичних зв’язків між США і Литвою, включно із союзницькими відносинами в рамках НАТО, Блінкен підкреслив прихильність обох країн активному партнерству в сфері безпеки і ідеалам демократії, захисту прав людини і верховенства закону.

  “Народ Литви продемонстрував переконливий приклад того, що демократія може дати громадянам”, – констатував глава зовнішньополітичного відомства США.

  Найсвіжіше

  Популярне