Середа, 29 Травня, 2024
Бiльше

  Різдво Христове перетворюється на світське Різдво без новонародженого Ісуса, – Глава УГКЦ

  Перед Україною постав великий виклик, коли Різдво Христове перетворюється на світське Різдво без новонародженого Ісуса. Таку позицію висловив Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший архієпископ Святослав в інтерв’ю для радіо «Марія».

  «У чому полягає цей виклик? «Саме слово «Різдво» означає день народження. Коли ми святкуємо Різдво й не кажемо чиє, то виходить, святкуємо Різдво без новонародженого. Це доволі новий феномен, який трохи дезорієнтує нас, але водночас він потребує адекватної відповіді віруючих християн. Але скажу одразу, немає єдиної адекватної відповіді на цей феномен…», – сказав він.

  Архієпископ Святослав розповів про те, що зараз популярним є світське Різдво. «Що це таке? Є Новий рік, як світська вечірка, і Різдво – як релігійна подія, яку святкували передусім віруючі люди. Світське Різдво тепер – це ще одна світська вечірка».

  За спостереженнями Блаженнішого Святослава, світське Різдво має три головні риси. Насамперед – це Різдво є комерціалізованою подією. Це потужна кампанія для шопінгу.

  «У нашій традиції ми дарували подарунки не на Різдво, а на Святого Миколая. А тепер створюється певний бренд різдвяних закупок…», – пояснив він.

  «Друга риса світського Різдва – день якоїсь магії, чаклунства, казки, яку ми знаходимо в історії про Гаррі Поттера. Я це зрозумів, коли почув, що організатори ялинки на Софійській площі поставити на ялинку капелюх. Врешті, ялинка таки отримала віфлеємську зірку, але капелюх поставили збоку, а під ним крісло. Як з’ясувалося, це зробили для того, аби сідати під ним і загадувати бажання. У Гаррі Поттері теж було Різдво, навіть була фігура викрадача Різдва… Але той світ магії нічого не має спільного зі справжньою релігійною дійсністю», – розповів Предстоятель.

  Також він додав, що третя риса світського Різдва – відсутність будь-якого релігійного змісту. Його святкують представники різних релігій, навіть невіруючі. Святкують як певну нагоду для свята, але не як Різдво Христове.

  «Тому Папа Франциск називає такого типу секуляризоване Різдво «викраденим Різдвом». Це виклик. Християни втрачають монополію на Різдво, якщо так можна висловитися», – відзначив Блаженніший Святослав.

  «Це справді виклик, бо цю нову культуру, яка ось виринає, ми покликані євангелізувати. Ми повинні це «вкрадене Різдво» повернути Христові. Ми повинні внести контекст Спасителя в суспільство, шо гониться за комерцією, за магією, втрачаючи зв’язок із Богом, який присутній тут і зараз», – наголошує він.

  Нагадаємо, сьогодні християни, які живуть за Юліанським календарем розпочинають святкувати Різдво Христове. Також предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній привітав із Різдвом Христовим. Крім того, у Рівненській єпархії ПЦУ відбулася благодійна акція для дітей ветер анів.

  Найсвіжіше

  Популярне