Понеділок, 2 Серпня, 2021
Бiльше

  У Гетсиманському саду розкопали артефакти часів Ісуса Христа та хрестоносців

  У Гетсиманському саду, що в Єрусалимі, археологи знайшли християнську каплицю часів хрестоносців та житлові приміщення. Знахідки вказують на безперервну присутність християн в Єрусалимі після його захоплення мусульманами.

  На знахідки натрапили завдяки роботам по створенню спеціального тунелю для паломників. Свого часу цілий ряд приміщень прилягав до древньої базиліки Агонії Господньої – нині Церква всіх націй. Про християнську каплицю ж знали з епохи хрестоносців – XI ст. Біля неї розташовувався притулок для паломників тих часів, передає «Слово про слово».

  Знайдено також ритуальний резервуар для води, в якому юдеї робили обмивання перед тим, як вичавлювати масло (арамейською мовою назва Гетсиманія означає «олійний прес»). Як пояснив в інтерв’ю Vatican News один з археологів – священник Еудженіо Алліата з Studium Biblicum Francescanum, в Гетсиманії ще ніколи не було виявлено нічого, що стосувалося б до часів Ісуса Христа. В Гетсиманському саді Ісус звершив свою молитву перед муками на хресті.

  Нагадаємо, у Єрусалимській Церкві не бачать еклезіологічних перешкод для визнання ПЦУ. Крім того, археологи знайшли церкву, пов’язану з євангельським дивом зцілення жінки.

  Найсвіжіше

  Популярне