Понеділок, 22 Липня, 2024
Бiльше

  Польська Церква вдруге відмовилась називати Онуфрія по титулу, – релігієзнавець

  Польська православна Церква вже вдруге відмовилася називати Онуфрія по титулу.

  Про це написав релігієзнавець Олександр Єфременко на своїй сторінці у Facebook.

  Він нагадав, з чого все почалося. Польська Православна Церква надіслала листа до РПЦвУ, в якому очільник так званої “УПЦ МП” митрополит Онуфрій не згадується за титулом як «митрополит Київський і всієї України».

  «Цілком логічно не згадується: цей титул йому не належить, і використовується Онуфрієм самочинно з моменту Об’єднавчого Собору (15 грудня 2018 рік).
  Резонанс цього нюансу з титулом створили ж самі інформаційники РПЦвУ, опублікувавши скан-копію листа. Чим викликали неабияку паніку у керівництва РПЦвУ.
  Гасити пожежу відправилися до тих самих, хто накосячив – медійників», – написав релігієзнавець.

  За його словами, медійні фріки, щоб якось виправитися, задіяли неофіційні телеграм-канали. Через телеграм-канал російського пропагандиста з РІА Новості Сергєя Стефанова – “Церковь сегодня” – звернулися до канцелярії Польської Православної Церкви за потрібними уточненнями щодо листа предстоятеля Польської церкви стосовно титулу Онуфрія.

  «Уточнення нічого нового їм так і не принесло. Відповідь сторонньому телеграм-каналу публікується на офіційному сайті Синодального інформаційно-просвітницького відділу РПЦвУ. У канцелярії ПАПЦ не забажали представлятись, надавати офіційні документи із підписами чи називати свої імена, і відповіли у стилі листа предстоятеля – так і не назвали Онуфрія за титулом. Тому що титул зараз законно належить предстоятелю ПЦУ – Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію. Таким чином Польська Православна Церква ще раз засвідчила, що Онуфрій не є митрополитом Київським для них. На офіційному ресурсі московського патріархату в Україні це ще не зрозуміли й вирішили поділитись цією “радісною звісткою” отриманою від телеграм-каналу», – написав він.

  «Оце вершина церковної дипломатії від Данилевича – анонімні коментарі стороннім телеграм каналам», – іронічно написав релігієзнавець Олександр Єфременко, додавши, що краще б пропагандисти РПЦвУ мовчали ніж займались ось такими роз’ясненнями.

  Нагадаємо, Щорічне видання Вселенського патріархату не визнає титулів єпископів МП в Україні.

  Найсвіжіше

  Популярне