Понеділок, 30 Січня, 2023
Бiльше

  Депутатам Європарламенту та незалежним експертам представили Кримську платформу

  У рамках серії публічних заходів “Європейські дебати” 21 грудня відбулось онлайн-обговорення на тему “Кримська платформа: міжнародна відповідь на окупацію”. Співорганізаторами заходу виступили Європейська партія консерваторів та реформістів та Представництво України при ЄС.

  Про це йдеться в офіційному повідомленні на сайті Міністерства закордонних справ України.

  В онлайн-присутності депутатів Європарламенту, Верховної Ради України та незалежних експертів, перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова розповіла про триваюче погіршення ситуації в тимчасово окупованому Криму. Вона, зокрема, поінформувала про зростаючу мілітаризацію півострова, постачання Росією озброєнь та засобів, здатних переносити ядерну зброю, розміщення військового персоналу та захоплення колишніх об’єктів зберігання ядерної зброї.

  Джапарова наголосила на відповідальності Росії за політичні переслідування, тортури, нелюдське поводження з ув’язненими, обмеження доступу до медичної допомоги, особливо в умовах поширення захворювання COVID-19.

  Перша заступниця міністра закордонних справ України привітала створення Європейським Союзом нового Глобального санкційного режиму за порушення прав людини і закликала ЄС призначити спецпредставника з питань Криму.

  Наостанок, Еміне Джапарова провела презентацію Кримської платформи і запросила євродепутатів долучитися до її роботи на парламентському напрямку.

  Важливо, що під час заходу народні депутати України Рустем Умєров, Ліза Ясько та Вадим Галайчук представили новостворене у Верховній Раді України міжфракційне об’єднання “Кримська платформа”.

  Учасники обговорення погодились з важливістю залучення парламентських кіл до зусиль з деокупації півострова, у тому числі у рамках Кримської платформи.

  Найсвіжіше

  Популярне