Середа, 24 Квітня, 2024
Бiльше

  Зірка, а не капелюх: Митрополит Епіфаній пояснив, чому ПЦУ наполягала на традиційній ялинці

  Предстоятель Православної Церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній пояснив, чому церква наполягала на тому, щоб на Різдвяній ялинці на Софійській площі була традиційна зірка, а не казковий капелюх, як хотіли організатори.

  «Перед древньою Софією запалюють новорічну ялинку. І традиційно, що кожного року на верхівці розміщували зірку, яка символізує ніби Віфлеємську зірку. Світло миру, яке приходить у світ. А в цьому році суспільство побачило інший символ, не традиційний символ. І ми як церква вже відреагували тоді, коли побачили, що у суспільстві назріли суперечки. І такі суперечки досить вагомі. І тому ми як церква змушені були висловити свою чітку позицію, що потрібно дотримуватися традицій, а якщо хтось бажає змінити ці традиції, то, будь ласка, напередодні треба було влаштувати якесь обговорення всенародне, чи хоча би на рівні міста Києва. Цього не було», – сказав митрополит в інтерв’ю Радіо Свобода.

  Він висловив задоволення тим, що «організатори відразу зрозуміли свою помилку і відреагували, змінили».

  «І сьогодні ми будемо бачити, що ялинка буде засвічена, і на ялинці буде все ж таки традиційна зірка, яка символізує Віфлеємське світло», – наголосив предстоятель ПЦУ.

  Нагадаємо, раніше проти «шляпи на йолке» виступав речник ПЦУ архієпископ Євстратій. Він підкреслював, що через капелюх, цьогорічна ялинка, якнайменше буде асоціюватись із Різдвом. Ялинку в Києві відкриють 19 грудня о 19:00.

  Найсвіжіше

  Популярне