П’ятниця, 25 Червня, 2021
Бiльше

  Приватизація «Масандри» в Криму є військовим злочином, – прокурор АРК

  Привласнення та продаж майна АТ «Виробничо-аграрне об’єднання «Масандра» в окупованому РФ Криму розцінюється українською стороною як військовий злочин. Держава-окупант має право користуватися публічним майном лише у військових цілях.

  Про це заявив керівник прокуратури АР Крим та міста Севастополя Ігор Поночовний, передає РБК-Україна.

  Він зазначив, що згідно з IV Женевською конвенцією про захист цивільного населення під час війни від 1949 року, державі-окупанту забороняється присвоювати як публічну, так і приватну власність на окупованій території.

  «Після окупації півострова РФ майно „Масандри“ „націоналізували“, фактично експропріювали, передали у федеральну власність — управління справами президента РФ, потім повернули у „власність республіки Крим“, відповідно, жодної військової потреби в такому визначенні та передачі майна не було», — підкреслив прокурор.

  За його словами, прокуратура АРК і Севастополя розслідує кілька епізодів, що стосуються майна «Масандри».

  «Крім присвоєння, це ще і продаж землі під виноградниками в Гурзуфі, і провадження щодо «директора» «Масандри» Яніни Павленко, що самовільно відкрила 240-річну пляшку «Херес-де ля Фронтера» для Владіміра Путіна і Сильвіо Берлусконі. Тепер «справа „Масандри“ поповниться і компанією-покупцем», — додав Поночовний.

  Нагадаємо, окупаційна влада продала винний концерн «Масандра», який знаходиться в окупованому Криму. Концерн, у який входять 11 заводів за майже 73 млн доларів купила дочірня компанія банку «Росія».

  Найсвіжіше

  Популярне