Неділя, 13 Червня, 2021
Бiльше

  Епіфаній: Після пандемії відбудеться нова хвиля переходів із Московського патріархату

  У інтерв’ю виданню «Тиждень» предстоятель Православної Церкви України висловив сподівання, що після закінчення пандемії відбудеться нова хвиля переходів із Московського патріархату до ПЦУ.
  «Думаю, що з часом, коли ми все ж здолаємо пандемію — а ми її неодмінно здолаємо, — відбудеться і нова хвиля переходів громад із Московського патріархату. Цей процес неминучий, хоч може відбуватися не так стрімко, як нам цього б хотілося. Зрештою, у випадку ПЦУ я би сказав, що події усе одно розгортаються у турборежимі, бо зазвичай для розв’язання подібних церковних питань минало значно більше часу», — сказав митрополит.
  Він зауважив, що РПЦ, яка зараз понад усе намагається протидіяти визнанню Української Церкви, очікувала на своє власне визнання майже півтора століття. «Метою і найоптимістичнішим сценарієм я вбачаю об’єднання більшості православних громад України навколо нашого автокефального Київського престолу. І це цілком реально, щоправда, потребуватиме часу та значних зусиль. Але я переконаний, що з Божою допомогою ми зможемо цього досягти».
  «Вже зараз я чую, що багато хто хотів би доєднатися, однак боїться з огляду на масовий і показовий тиск, який Московський патріархат влаштовує по кожному переходу, — говорить митрополит Епіфаній. — Це і цькування, і величезна кількість судових позовів, на які звичайні громади невеликих міст і селищ не мають ресурсів повноцінно відповідати. Проте за мудрим промислом Божим зараз час працює на нас, і наші антагоністи не зможуть постійно підтримувати свій тиск. Тож невеличкими кроками ми поступово все одно досягнемо утвердження правди й справедливості. Я не кажу, що Московський патріархат повністю припинить своє існування в Україні, ні, — в найближчій перспективі цього точно не буде. Однак вектор і динаміка, з якою віряни в Україні роблять свій вибір, однозначні й очевидні. Що раніше представники Московського Патріархату в Україні приймуть цю незручну для них правду, то краще, у тому числі і для них самих».
  «Наразі ми активно працюємо над розбудовою і становленням наших інституцій. Однак я не вимірював би результат саме у кількості парафій, адже для нас передовсім мають значення люди, а не будівлі. Хоча й кількість храмів у нас збільшується», — сказав предстоятель ПЦУ.
  Нагадаємо, раніше Митрополит Епіфаній зауважив, що у 2019 році до ПЦУ перейшли близько 600 парафій Московського Патріархату.

  Найсвіжіше

  Популярне