Неділя, 21 Липня, 2024
Бiльше

  У Золочеві відкрили меморіальний барельєф Василю Вишиваному

  На будівлі навчального центру Національної гвардії у Золочеві відкрили меморіальний барельєф Василю Вишиваному, справжнє ім’я якого – Вільгельм Габсбург, австрійський архікнязь відомої династії, полковник легіону Українських січових стрільців, повідомляє Голос України.
  Видатний український військовий діяч, політик, дипломат, поет, 125-ту річницю з дня народження якого відзначають на Львівщині, у Золочеві проходив військову службу у 13-му полку уланів. Військова частина була сформована переважно з українців Золочівського повіту. Один з солдатів подарував Вільгельму вишиту сорочку, яку він відкрито носив у полку. Саме українські вояки під час Першої світової війни дали ім’я йому Василь Вишиваний.
  З ініціативи обласної ради та облдержадміністрації 2020 рік проголосили роком Василя Вишиваного. Так відзначили ювілей невтомного борця і великого патріота, який допомагав українцям стати господарями на своїй землі.
  Барельєф розробила творча група викладачів Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша.

  Найсвіжіше

  Популярне