Субота, 8 Травня, 2021
Бiльше

  Не ігноруймо реальної небезпеки, але й не допускаймо проявів паніки, – Митрополит Епіфаній

  У період введення нових карантинних заходів, простоять Православної Церкви України митрополит Київський і всієї України звернувся до вірян із закликом до молитви, яка як і медична допомога є вкрай важливою.
  «Дар здоров’я багато людей починають цінувати й берегти лише тоді, коли розуміють, що його втрачають. А без здоров’я душі неможливе повноцінне фізичне зцілення. Саме тому чи не найбільше людських молитов лунають за здоров’я рідних та близьких, батьків та дітей, братів і сестер, чоловіків і дружин…», – говорить Блаженнійший.
  «Наша Церква завжди була, є і буде зі своїм народом, а особливо у складні часи, – підкреслив Епіфаній. – Двері нашої Церкви завжди відкриті для всіх: кожен охочий може прийти й помолитися, отримати духовну підтримку та допомогу. Духовенство турбується, щоби богослужіння у наших храмах відбувалося із дотриманням карантинних вимог. А всі, хто має намір сповідатися і причаститися, можуть це зробити у будь-який час. Також ви можете долучатися до медіатрансляції богослужінь, подавати церковні записки за своїх рідних онлайн».
  Предстоятель ПЦУ нагадав слова преподобного Никодима Святогорця, знаного афонського ченця й богослова, який наголошував на особливій силі молитви для людей. За словами святого, той, хто виголошує молитву, «наче вкладає свій бойовий меч у Божу правицю, щоб Господь поборов його ворогів», видимих і невидимих. «Тож ніколи не обмежуй себе в молитві лише молитвослів’ям, а молись усім розумом і серцем. Розумом – щоб розуміти і усвідомити всі молитви, а серцем – щоб їх переживати… Нехай ясно бачить і усвідомлює розум, що виражається словом. І серце нехай відчуває, що думає при цьому розум. Усе це разом і є справжня молитва», – вчив преподобний.
  Митрополит Епіфаній закликав вірян у щирій молитві, розумом і серцем просити Божої допомоги й мудрості у боротьбі з цією небезпечною хворобою, не ігнорувати реальної небезпеки, але й не допускати проявів паніки. «Молімося до нашого Спасителя і завжди діймо свідомо, відповідально, по-християнськи: піклуючись про безпеку ближніх, як і про власну – дотримуючись безпечної дистанції, використовуючи засоби індивідуального захисту, обмежуючи зайві контакти. Адже покладаючи надію на милосердя і допомогу Господню, пам’ятаймо і застереження: «Не спокушай Господа Бога твого» (Лк. 4: 12)».
  «З Божою допомогою, я впевнений, людство подолає цей виклик. Просімо Божого захисту й сил для хворих, благословіння для тих, хто про них піклується й лікує. З вірою та Господньою підтримкою ми все подолаємо!», – підсумував предстоятель Помісної української православної церкви.
  Нагадаємо, Митрополит Епіфаній нагородив Віталія Марківа церковним орденом. Також Митрополит Епіфаній закликав усіх молитись за дітей сиріт, адже кожна дитина – це дар Божий.

  Фото: ПЦУ

  Найсвіжіше

  Популярне