Четвер, 20 Червня, 2024
Бiльше

  На Вінниччині встановили меморіальну дошку на честь 100-річчя Першого Зимового походу Армії УНР

  На фасаді Писарівської загальноосвітньої школи з’явилась меморіальна дошка на честь 100-річчя завершення Першого Зимового походу Армії УНР як вічна шана нащадків за героїчний подвиг пращурів, які поклали своє життя за свободу кожного українця.
  Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на пресслужбу Вінницької обласної ради.

  Світлина: Depo.Вінниця

  Перший Зимовий похід Армії УНР тривав рівно п’ять місяців – від 6 грудня 1919 року. Його учасники подолали понад 2500 кілометрів територією сучасних Житомирської, Київської, Черкаської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Вінницької областей, провівши майже 50 переможних боїв. Основні відбулися під Липовцем, Жашковом, Уманню, Каневом, Черкасами, Смілою, Золотоношею, Ольвіополем, Голованівськом, Гайсином, Вознесенськом, Ананьєвим, Балтою. Похід став однією з найгероїчніших і найуспішніших бойових операцій часів Української революції 1917–1921 років.
  Біля села Писарівка сучасного Ямпільського району Вінницької області передові відділи Армії УНР під командуванням генерала Михайла Омеляновича-Павленка зустрілись з розвідувальними підрозділами 2-ї Стрілецької дивізії полковника Олександра Удовиченка, що наступали з заходу разом з польськими союзниками, і вже спільно звільняли Україну від московсько-більшовицьких загарбників.
  Рівно 100 років тому, у листопаді 1920 року, відбулися останні бої регулярної армії УНР на Наддніпрянщині, зокрема на Поділлі.

  Найсвіжіше

  Популярне