Неділя, 21 Липня, 2024
Бiльше

  Під час обшуку келії намісника монастиря РПЦ правоохоронці виявили мільйони рублів і зброю

  “Духовний фронт” раніше повідомляв, що Генеральна прокуратура та Слідчий комітет Російської Федерації перевіряють інформацію про наявність ознак сектантської діяльності в Свято-Нікольському монастирі Російської православної церкви у селі Чіхачьово Іванівської області Росії, намісником якого є схіархімандрит Іоаннікій (Єфіменко).
  Стало відомо, що правоохоронці РФ провели низку обшуків приміщень обителі, в тому числі, келії намісника обителі. Про це, зокрема, йдеться в публікації на порталі новин “Кстати.news”.
  Під час слідчих дій було виявлено і вилучено близько 2 мільйонів російських рублів (приблизно 720 тисяч гривень), і хоча сума дійсно немаленька, звинуватити намісника в цьому досить важко. Насельники монастиря не здивовані такими статками. Вони пояснюють, що гроші зберігались у сейфі і призначались для витрат виключно на потреби обителі.
  Хіба що, мільйонів було, насправді, кілька десятків, а слідчі вирішили внести до протоколу лише два, загубивши у власних кишенях решту кругленьких купюр. Втім, підстав сумніватись у доброчесності правоохоронців Іванівської області РФ, на разі, немає.
  А от вже наступна знахідка співробітників Слідчого комітету не зовсім вписується у життя православного монастиря.
  У келії намісника було виявлено дві одиниці травматичної зброї без відповідних дозвільних документів на них. На момент публікації інформація про походження та призначення зазначеної зброї, а також, причини її перебування в Свято-Нікольському монастирі, не надійшла.
  Принагідно нагадаємо, що підставою для проведення слідчих дій у Свято-Нікольському монастирі в селі Чіхачьово стало звернення громадянки Росії Єкатєріни Рибіної до депутата Державної Думи РФ Євгенія Марченка. Вона заявила, що її рідна мати відвідувала проповіді схіархімандрита Іоаннікія (Єфіменка) протягом десяти років. Поступово вона перебралась до монастиря, згодом зникла. Також Рибіна зазначила, що паломникам в обителі обмежують свободу пересування, змушують виконувати важку працю. Віряни не можуть полишити монастир, не можуть забрати звідти рідних, не наважуються звернутись до правоохоронних органів.
  На підставі всього викладеного, депутат Марченко попросив генеральну прокуратуру та Слідчий комітет РФ провести перевірку Свято-Нікольського монастиря в межах компетенції.

  Найсвіжіше

  Популярне