П’ятниця, 1 Грудня, 2023
Бiльше

  Вийшла з друку нова книга про полковника Болбочана

  Перемоги українського війська 100-річної давнини досі є темою для спекуляцій політиків під час виборчої кампанії. Одним із тих, кого раніше згадували виключно в академічних і націоналістичних колах, є полковник Армії УНР Петро Болбочан.

  Книгу невідомих до нині спогадів, свідчень і документів про нього вже друкується, повідомляє Останній бастіон з посиланням на Facebook видавця Марка Мельника.
  Авторами-упорядниками стали відомі вітчизняні історики Роман Коваль і Юрій Юзич.
  «Петро Болбочан — людина, яка всім своїм життям уособлювала здобутки України. Його життя завершилось трагічно, від рук очільників власної держави, проте такого яскравого та насиченого перемогами шляху не мав, напевно, жодний політичний чи військовий діяч. Його постать лише починає відкриватись широкому загалу», — написав Марко Мельник.
  Нагадаємо, 4 жовтня, в Києві встановили пам’ятник полковнику Армії УНР Петрові Болбочану, який звільняв, Київ, Крим і Полтавщину від більшовиків у 1918-1919 роках.
  5 жовтня, у день народження Петра Болбочана, військовий священик протоієрей Димитрій Присяжний, з благословення митрополита Київського і всієї України Епіфанія, освятив пам’ятник полковнику на вулиці Січових стрільців у Києві і відслужив Літію за спокій душі.

  Найсвіжіше

  Популярне