Середа, 15 Травня, 2024
Бiльше

    Предстоятель ПЦУ: Всесвітній День усиновлення дозволяє нам сьогодні переосмислити, про яку Україну ми мріємо

    У День усиновлення Предстоятель Православної Церкви України нагадав, що чужих дітей не буває, а відповідальність у боротьбі із сирітством лежить на усьому українському суспільстві.
    «У інтернатних закладах живуть тисячі дітей, які з нетерпінням мріють про день, коли зможуть сказати «мамо» або «тату». На жаль, для багатьох із них це буде не перше слово, та коли вони його промовлять — для них справді розпочинається нове життя», – йдеться на сторінці митрополита Епіфанія у Facebook. 
    Він розповів, що влітку уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба під час презентації документального фільму «Що таке любов?!» на території Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря надав моторошну статистику: із 100 тисяч дітей, які перебувають в українських інтернатах, 95% насправді мають живих біологічних батьків.
    «Коли чуєш цю цифру, неможливо повірити, що стільки людей відмовилися від щастя своїх дітей, відреклися від частинки себе, від свого продовження або були через злочинне недбальство позбавлені батьківських прав», – поділився враженнями предстоятель ПЦУ.
    Але, за словами предстоятеля ПЦУ, Україна може стати місцем на карті світу, де жодна дитина не відчуватиме себе сиротою.
    «Безумовно, хтось може заперечити — це неможливо. Але з Богом — все можливо! Адже про нас і наші благі справи піклується Господь — наш Отець, всі ми Його діти і Він ніколи не відмовиться від нас: для Нього немає чужих дітей. Тож самотності не місце там, де панує християнська любов, піклування про ближніх, підтримка для тих людей, які близькі до зневіри настільки, що готові відпустити дитину у невідомість коридорів інтернату».
    Блаженнійший Епіфаній нагадав рядки зі Святого Писання де пише: «Чиста i непорочна побожнiсть перед Богом i Отцем є в тому, щоб пiклуватися про сирiт i вдiв у їхнiх скорботах i берегти себе неоскверненим вiд свiту» (Як. 1: 27).
    «Тому ми повинні прагнути й докладати максимальні зусилля для того, аби якомога більше дітей знайшли батьків; допомагати тим, хто не розуміє, що втрачає найдорогоцінніше. Або ж самим наважитись на прийняття у свою сім’ю дитини, мрія якої — мати свій дім, бути в сім’ї. Якщо ж не можете стати батьками, то бути дитині другом, який не зрадить і не відречеться, — може кожен. Відвідуючи інтернати, приділяючи увагу їхнім вихованцям, ми стаємо для них променем надії, що їхнє життя — має значення, воно важливе. Принагідно, дякую усім тим людям, які вже проявили сміливу любов і прийняли у свою сім’ю дитину з непростою долею, подарувавши їй тепло домашнього затишку», – підкреслив Епіфаній.
    Він зауважив, що всесвітній День усиновлення дозволяє нам сьогодні переосмислити, про яку Україну ми мріємо.
    «Безумовно, це країна без сиріт, де батькам не доводиться у силу різних причин — слабкості, недбальства, байдужості чи неблагополуччя — залишати своїх дітей у холодних стінах інтернату. Та навіть вони не в змозі подолати тепло любові, які ці чисті й безневинні діти можуть дати біологічним чи прийомним батькам. Відкрийте свої серця для цієї любові — і ви врятуєте цілий світ дитячого життя», – підсумував предстоятель Помісної української церкви.
    Нагадаємо, митрополит Епіфаній вшанував жертв масових розстрілів у Бабиному Яру. Також він висловив співчуття з приводу авіакатастрофи під Чугуєвом.

    Найсвіжіше

    Популярне