П’ятниця, 2 Червня, 2023
Бiльше

  У Кракові відкриють українську книгарню-кав’ярню

  У центрі Кракова, де постійно проживають близько 70 тисяч українців, представники української громади планують відкрити кав’ярню, де можна буде придбати українські книжки.
  Заклад планують відкрити наприкінці серпня – початку вересня на вулиці Славковській (Sławkowska 28). Зараз у приміщенні закінчується ремонт, передає видання «Читомо».
  Українська кав’ярня-книгарня під назвою «Nić» («Нитка») буде діяти в кам’яниці «Цеху кравців Кракова», яка на час підготовки приміщення не бере гроші за оренду. Повідомляється, що проєкт працюватиме як соціальне підприємство при фонді «Активна інтеграція».
  Також зазначається, що у закладі працюватимуть особи, «які мають загрозу бути виключеними з суспільства, – люди віком до 30 років, які шукають роботу, але не мають досвіду».
  Ініціатори фонду «Активна інтеграція» наразі закінчують офіційну реєстрацію організації та решту завдань, пов’язаних з відкриттям кав’ярні-книгарні. Діяльність фонду буде спрямована на інтеграційні проєкти для різних людей, не тільки для українців. В команді фонду – український еколог та культуролог Микола Ганюшкін, польський філософ-культуролог Якуб Матушевський, а також Надія Мороз-Ольшанська, режисерка, директорка Міжнародного фестивалю українського театру «Схід-Захід».
  «Хочемо зробити це місце кольоровим, цікавим. У нас амбітні плани на наступний рік. На подвір’ї в нас величезна стіна, розміром 20 на 10 метрів – плануємо зробити на ній мурал. Ми не боїмося роботи, тому із запалом підходимо до всього. Хочемо організовувати проєкти обміну культурним і суспільним досвідом серед молоді. Тобто ми не обмежуємось тільки Краковом. Я думаю, що після першого півріччя спробуємо розробити онлайн-пропозицію для замовлення книжок з України», – розповідає Надія Мороз-Ольшанська.

  Найсвіжіше

  Популярне