Субота, 24 Лютого, 2024
Бiльше

  У Румунії парламент упровадив День пам'яті переслідування християн

  Цього року Румунія вперше вшановуватиме пам’ять жертв насильства щодо християн на державному рівні. День пам’яті переслідуваних християн відзначатимуть у всій країні 16 серпня. Таке рішення прийняло пленарне засідання парламенту Румунії.
  Як повідомляє catholicnews.org.ua., на знак солідарності з переслідуваними християнами щороку 16 серпня будівля парламенту в Румунії, а також інші урядові будівлі в Бухаресті будуть освітлені червоним кольором. У цей новий день пам’яті також в Румунії також відзначають день пам’яті мучеників Бринковян, канонізованих 1992 р. Румунською Православною Церквою.
  Світлом червоного кольору освітять і державні будівлі у всіх провінціях, а також Тріумфальну арку в Бухаресті та одну з найвідоміших пам’яток румунської культури – Палац Могосоя. Посол Даніель Георге, який просунув новий закон у румунському парламенті, наголосив, що його турбота полягає в інформуванні людей, серед яких і молоде  покоління, про роль християнства в румунській історії та про переслідування християн у сучасності.
  Він висловив сподівання, що новий закон заохотить християн відстоювати своє право «на захист віри без страху та перешкод». Освітлення важливих будівель червоним кольором на знак солідарності з переслідуваними християнами ініціювала папська організація «Допомога Церкві в потребі», освітлюючи римський Колізей.
  Нагадаємо, у Румунії офіційно вбачають в Росії ворожу державу. Також Митрополит Олександр заявив, що  Румунська Церква не має жодних перешкод визнати ПЦУ. Румунська Церква передала 1,5 млн євро постраждалим від COVID-19.

  Найсвіжіше

  Популярне