П’ятниця, 3 Грудня, 2021
Бiльше

  Поліцейські у Великодні дні не виводитимуть силою людей із церков, – голова Нацполіції

  Голова Національної поліції України Ігор Клименко сподівається, що святкування Великодня в умовах карантину в країні відбудеться в атмосфері взаєморозуміння та поваги один до одного: зі службами в храмах, але без скупчення людей та інцидентів.
  В інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» Клименко розповів, що керівники МВС зустрічалися з представниками Всеукраїнської ради церков для пошуку оптимального підходу до святкування.
  «І поліція, і МВС зважали на те, що великодні служби мають відбутися. Ми розуміємо, що закрити храми ми не можемо і не маємо права. Тому досягли домовленості: однозначно церкви працюють, богослужіння проводять, на богослужінні перебуває не більше ніж 10 осіб. Священикові, який проводить службу – лише йому одному – можна бути без маски, оскільки традиція та ритуал вимагає цього», – розповів голова Нацполіції.
  За його словами, після служби до церкви можуть заходити дві людини – якщо храм великий, і одна людина – якщо церква маленька.
  Голова Нацполіції зазначив, що поліція діалогу та дільничні інспектори поліції перебуватимуть біля церков, забезпечуючи правопорядок, а самі священики в церкві контролюватимуть кількість прихожан у приміщенні. «Ми в жодному разі не будемо заходити в храм і тим більше когось звідти виганяти», – запевнив керівник Нацполіції.
  Клименко розповів, що 19 квітня 100% поліцейських превенції вийдуть на вулицю, тому що церков і приходів дуже багато, і важливо не допустити конфліктних ситуацій між громадянами, непорозумінь громадян із поліцією.
  «Якщо будуть грубі порушення закону – реагуватимемо відповідно до наших повноважень», – повідомив він.
  «Сподіваюся, нам всім вистачить терпіння та витримки, щоб не затьмарювати святкові дні інцидентами», – резюмував Клименко.

  Найсвіжіше

  Популярне