Середа, 28 Лютого, 2024
Бiльше

  Знищена 300-річна церква: У Вінницькій ОДА звернулися до поліції

  У Вінницькій ОДА звернулись до поліції, аби правоохоронці розібралися з ситуацією навколо руйнування старовинної козацької церкви у Шаргородському районі на Вінниччині.
  Як з’ясувалося, церкву було демонтовано ще кілька років тому. Проте протягом цього часу на цей факт не звертали увагу ні органи державної влади, ні правоохоронці, поки інформація не потрапила в пресу, повідомляє Еспресо.
  Зазначимо, що йдеться про Покровську “козацьку” дерев’яну церкву в селі Лозова Шаргородського району Вінницької області, яку було побудовано у 1700-1702 роках. Деякі дослідники називають її найстарішою дерев’яною церквою на території Поділля.
  За словами речниці поліції Анни Олійник, місцеві мешканці нібито почали будувати на місці старого храму новий ще понад рік тому, однак чиновники відреагували лише зараз.
  Як повідомила речниця Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Анна Олійник, за інформацією поліції, новий храм функціонує більше року. Наразі жодної інформації про незаконні дії в поліції немає.
  Водночас завідуючий сектором охорони культурної спадщини Управління культури і мистецтв Вінницької ОДА Михайло Потупчик заявив, що церква дійсно має статус пам’ятки національного значення, однак про будь-які законні реконструкції старого храму йому невідомо. Особисто чиновник востаннє був біля церкви у 2016 році й тоді вона “була ціла”, а про ситуацію зі зруйнуванням храму дізнались тільки “зараз”.
  Нагадаємо, що днями Україну сколихнула звістка про знищення понад 300-річного храму в селі Лозова, який був пам’яткою національного значення. Як повідомили місцеві краєзнавці, церкву демонтували віряни Московського патріархату, аби збудувати на тому місці нову споруду.

  Найсвіжіше

  Популярне