Понеділок, 24 Червня, 2024
Бiльше

  Посольство України в Чорногорії назвало Онуфрія російським митрополитом

  Посольство України в Чорногорії зробило заяву в зв’язку з візитом до Чорногорії митрополита Онуфрія. «Ми хотіли б звернути вашу увагу на те, що митрополит Онуфрій, як високопоставлений церковний чиновник Російської православної церкви, не уповноважений висловлювати думку більшості православних віруючих України або православної церкви України», – йдеться у заяві посольства України в Чорногорії.
  При цьому посольство України в Чорногорії посилається на відповідний коментар щодо цього приводу, який раніше зробила Православна Церква України.
  «Маючи на увазі велику увагу чорногорської громадськості до вищезгаданого візиту та можливих заяв митрополита Онуфрія щодо поточних подій у Чорногорії, ми хочемо звернути вашу увагу, що митрополит Онуфрій не має повноважень висловлювати погляди більшості православних віруючих України чи Православної церкви України».
  У посольстві відмежувались від будь яких можливих заяв і коментарів митрополита Онуфрія, щодо подій в Чорногорії, через те що він є російським митрополитом і не може представляти українську громадську думку. «Розуміючи важливість дотримання принципу відокремлення церкви від держави, ми вважаємо недоцільним, що представник церкви, що є невід’ємною частиною Російської православної церкви, – митрополит Онуфрій – коментує внутрішні питання Чорногорії від імені українців, тим самим ставлячи під загрозу існуючі дружні стосунки українського та чорногорського народу», – підсумували у посольстві.
  Варто зазначити, що російським митрополитом Онуфрія назвав і голова відділу зовіншньоцерковних зв’язків Російської Православної Церкви митрополит Іларіон (Алфеєв). «Українська православна церква в складі Московського патріархату має самоврядний статус, який по суті нічим не відрізняється від статусу автокефалії», – сказав він. Колись УРСР теж називали автономною в складі СРСР.

  Нагадаємо, в кінці січня єпископ РПЦвУ Віктор (Коцаба) приїхав у Чорногорію підтримати античорногорські мітинги на яких були помічені Сербські прапори. Представники російської церкви обговорили із сербськими колегами проблеми Сербського патріархату в Чорногорії і Московського патріархату в Україні. Обидві Церкви намагаються зміцнювати свої юрисдикції в названих країнах, незважаючи на бажання значної частини місцевих віруючих мати незалежну, автокефальну Церкву.
  Зауважимо, що на території Чорногорії проходили мітинги Сербів під керівництвом ГРУ Російської федерації. Росія намагається всякими способами підтримати чужу для Чорногорії церкву – Сербську. Прагнення чорногорців мати власну церкву в Москві пояснили «агресивним націоналізмом». А всі дії спрямовані на здобуття автокефалії названі “розколом” і “боротьбою з православ’ям”. 27 грудня 2019 року чорногорський парламент затвердив закон «Про свободу віросповідання та переконань і правове становище релігійних громад».
  Раніше президент Чорногорії Джуканович звинуватив Сербську православну церкву у підтримці ідеї Великої Сербії, тобто сепаратизмі. Сербський сепаратизм в Чорногорії підтримала Російська церква, а також очільник РПЦвУ Онуфрій та патріарх РПЦ Кіріл, а Президент Сербії Вучич забажав захищати сербів в Чорногорії.
  Нещодавно влада Чорногорії вимагала від Сербської церкви сплатити борги за податками.

  Найсвіжіше

  Популярне