Неділя, 3 Грудня, 2023
Бiльше

  «Це духовний Іловайськ», – митрополит ПЦУ про судові рішення щодо реєстрації громад

  На Хмельниччині на парафії, які перейшли до ПЦУ, останнім часом здійснюється тиск з боку представників Московського Патріархату, які через суди намагаються визнати недійсним зміну юрисдикції. Усі засіданні відбуваються у Києві і рішення судді виносять не на користь ПЦУ.
  Проте, як запевняє митрополит ПЦУ Антоній Махота, жоден український храм, жодна українська парафія на Хмельниччині не повернеться в московське духовне ярмо. Про це йдеться у Зверненні митрополита до вірян, яке він оприлюднив на своїй сторінці на Фейсбуці, передає РІСУ.
  «На території Хмельницької області і за її межами ці судові позови мають однакову ознаку – «Російська Православна Церква в Україні проти Держава Україна». А саме – всі судові позови з боку представників РПЦвУ направлені проти представників Держави України у вигляді Хмельницької обласної Державної Адміністрації. У всіх позивних вимогах позивачі оскаржують рішення Хмельницької ОДА про державну перереєстрацію релігійних громад з російської канонічної юрисдикції на українську», – йдеться у документі.
  Судові рішення, за словами єрарха, проходять у Києві і судді, не вдаючись в проблеми Хмельниччини, приймають рішення на користь УПЦ МП.
  «Фактично – це духовний Іловайськ, це зрада національним, державним і духовним інтересам Держави Україна», – зазначає митрополит.
  Як наголошують у Хмельницькій єпархії ПЦУ, вони оскаржуватимуть усі ці рішення, подаватимуть апеляцію і продовжуватимуть боротьбу у юридичній площині. У ПЦУ вважають, що Московський Патріархат організував судові процеси, з метою захопити майно громад та створити неспокій.
  «Ми чудово розуміємо для чого РПЦвУ розвернула наступ підняттям хвилі судових позивів проти українських віруючих і мета в них одна – не дати спокійно розвиватися молодій Православній Церкві України, створити якомога більше перешкод для зміцнення Автокефальної Православної Української Церкви, відтягнути сили і час, які ми можемо і хочемо витратити на духовне зростання духовенства та вірян, примноженням християнської віри на теренах України», – пише єрарх.
  Митрополит ПЦУ Антоній також звертається до представників органів місцевої влади та Нацполіції з проханням займати неупереджену позицію, «бо в деяких випадках звезені в села з інших місць «духовні титушки» почувають себе вільно під охороною українських правоохоронних органів, а українські вірні стають ізгоями в рідних їм селах».

  Найсвіжіше

  Популярне