П’ятниця, 1 Березня, 2024
Бiльше

  Єпископ РПЦвУ приїхав у Чорногорію підтримати античорногорські мітинги

  Єпископ Російської Православної Церкви в Україні Віктор (Коцаба) приїхав у Чорногорію підтримати протести Сербської православної церкви проти закону про релігію, який прийняв чорногорський уряд. 

  Про це повідомляє “Zik”.

  За словами єпископа Коцаби православні Сербської православної церкви як ніколи потребують молитовної підтримки в Чорногорії. Підтримати Сербську Церкву в Чорногорії приїхали куратори із Російської Федерації ГРУ. Таким чином РФ підтримує чужу для країни Чорногорія церкву – Сербську. Прагнення чорногорців мати власну церкву в Москві пояснили «агресивним націоналізмом». Сербський сепаратизм в Чорногорії також підтримала Російська церква, а також митрополит в Києві очільник РПЦвУ Онуфрій.

  Нагадаємо, 27 грудня 2019 року парламент Чорногорії прийняв закон «Про свободу віросповідання і переконань і правове становище релігійних громад», згідно з яким близько 600 релігійних споруд, які були побудовані до 1918 року, переходять у власність держави».

  Єпископ Віктор (Коцаба) співслужив митрополиту Сербської православної церкви Амфілохію в день пам’яті святого Сави Сербського, 27 січня, в жіночому монастирі «Савіна Главица» біля міста Будва (Чорногорія).

  «Дорогі брати і сестри! Православні українці! Давайте підтримаємо нашими молитвами наших православних братів і сестер в Чорногорії. Вони зараз як ніколи потребують цієї молитовної підтримки. Ми єдине тіло Христове, в якому немає ні еліна, ні іудея, ні чорногорця ні українця, а все й у всьому Христос», — сказав єпископ Віктор (Коцаба).

  «В Будві став учасником молитовної ходи на захист православних храмів і монастирів. Неймовірні відчуття. Тисячі людей в один голос співають: “Не дамо светине” (Не віддамо святинь). Жива віра і єдиний дух», — написав він. Що цікаво таких “неймовірних відчуттів” владика чомусь не відчув під час Революції Гідності. Можливо тому що його там не було і молитовно підтримати українців на Майдані під час протистоянь йому було абсолютно не цікаво. Зате доля Сербської церкви в Чорногорії його таки дуже цікавить.

  На своїй сторінці в Фейсбук владика опублікував відео і фотографії, зроблені під час молитовної ходи в Чорногорії. На фотографіях видно прапори Сербії. Цікаво чи не так? Будучи в Чорногорії молитовно підтримувати і виходити з прапорами чужої країни? Дякуємо що не з російськими…хоча все може бути. Щось схоже в Україні діється. Російська церква заявляє, що на неї чинять гоніння.

  Раніше Президент Чорногорії Міло Джуканович звинуватив Сербську православну церкву у підтримці ідеї Великої Сербії.

  «Вони вважають, що Чорногорія була створена помилково, і цей час навчить нас про цю помилку, і вони знову почнуть будувати Велику Сербію. Звичайно, ми твердо бачимо своє майбутнє, щоб показати їм, що вони нічого не зможуть зробити», – сказав Джуканович. Також він звинуватив Православну церкву Сербії у просуванні на Балканах шовінізму та інтересів Російської православної церкви. Джуканович додав, що Сербська православна церква вважає створення держави Чорногорія помилкою, яка буде вирішена з часом.

  Щоб зрозуміти чого така підтримка яка прикривається “молитвами за православних сербських братів” є поганою, треба зрозуміти чому Чорногорія вирішила прийняти закон про релігію.

  У Чорногорії практично всі церковні об’єкти належать особам, лояльним іншій державі – а саме Сербам. А серед цієї нерухомості є об’єкти, що мають всесвітнє значення для православного паломництва (Цетіньський монастир, монастир Острог та ін.), Але також і є точками тяжіння туристичних потоків. Як би ви вчинили на їх місці? Правильно. Видали закон про націоналізацію всіх церковних будівель, побудованих до 1918 року, – що Влада Чорногорії і зробила. А в якій мірі їм вдасться цей закон виконати – питання для окремого дослідження. Також Чорногорія за прикладом України хоче мати свою автокефальну церкву. Закон про релігію може стати першим кроком до цього.

  Найсвіжіше

  Популярне