Четвер, 25 Липня, 2024
Бiльше

  Рівень довіри українців до предстоятеля ПЦУ перевершив очікування — релігієзнавець

  За останніми соціологічними опитуваннями, предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію довіряють 39% українців, що набагато більше, ніж очікувалося, адже він лише рік очолює Помісну церкву.

  Про це сказала доктор філософських наук, релігієзнавець Людмила Филипович в інтер’вю UATV, передає Укрінформ.

  «Ми… не думали, що за цей рік, наприклад, довіра до нового предстоятеля об’єднаної церкви Епіфанія буде такою високою: на сьогодні 39% українців заявили про те, що вони довіряють Епіфанію. Це більше, ніж, наприклад, рівень довіри до Онуфрія (32%) або Філарета (29%)», — сказала вона.

  За її словами, цікаво, що 42% українців заявили про довіру Папі Римському. «Що стосується предстоятеля Російської православної церкви Кирила, то вперше рівень недовіри перевищив рівень довіри», — сказала релігієзнавець.

  Вона також нагадала, що за рік, що минув після утворення ПЦУ, її визнали три церкви: сам Вселенський патріархат, Елладська церква і Александрійський патріархат.

  «Для порівняння, від моменту проголошення свого патріархату в Росії і до його визнання минув 141 рік. Ми розуміємо, що це ХV — XVI століття. Тоді були зовсім інші умови для комунікації, ніж зараз», — зазначила Филипович.

  За її словами, експерти від початку говорили, що обвального визнання ПЦУ не буде, тому що церква тривалий час перебувала в ізоляції, її не випускали на міжнародну арену, не було знайомства навіть на рівні архієпископів — цими лаврами користувалися лише ті, хто був частиною РПЦ.

  Зараз триває процес знайомства з новою церквою, і, на переконання релігієзнавця, кількість церков, які визнають ПЦУ, буде збільшуватися. Але потрібно активно працювати в цьому напрямку, наголосила Филипович.

  «Отриманням Томосу і створенням церкви завершується процес національного самоусвідомлення українського народу. Крім того, українці показали, що здатні заради спільної мети об’єднуватися», — заявила фахівець.

  Найсвіжіше

  Популярне