Понеділок, 4 Грудня, 2023
Бiльше

  Філарет продовжує призначати єпископів: У ПЦУ закликали його зупинитися

  28 грудня секретаріат Священного Синоду Православної Церкви України закликав Почесного Патріарха Філарета і його нинішнє оточення зупинитися.

  Відповідна заява була опублікована на сайті ПЦУ.

  У ПЦУ констатували, що незважаючи на всі вмовляння Філарет продовжує порушувати канони і церковний Статут. У той самий час Почесному патріарху нагадали про рішення за 28 червня, згідно яким він відправлений на спокій. Тому, він не має жодних канонічних і статутних прав на скликання і проведення церковних зібрань, на обрання і рукоположення архієреїв.

  «Кожна особа, оголошена «єпископом» у незаконний спосіб з боку Почесного Патріарха Філарета і «призначена», зокрема, на кафедру, де вже є законний архієрей – не є єпископом. Відтак поставлені такою особою «на який би то не було священичий ступінь, і зроблене для нього, і зроблене ним, усе нікчемне», – йдеться у заяві.

  «Закликаємо Почесного Патріарха Філарета і його нинішнє оточення зупинитися, одуматися, повернутися від обраного ними шляху неправди та омани — на шлях істини, припинити спроби за участю російських та проросійських діячів руйнування Помісної Церкви на радість ворогам України. Застерігаємо також духовенство і мирян від співучасті у беззаконних діях, за які настане відповідальність перед Богом та Церквою», – підсумували у ПЦУ.

  Найсвіжіше

  Популярне