Понеділок, 24 Червня, 2024
Бiльше

  Церква Греції визнала Православну Церкву України!

  Як повідомляють грецькі ЗМІ, на позачерговому засіданні Священного Синоду ієрархів Грецької Церкви, більшість ієрархів підтримали пропозицію архієпископа Ієроніма визнати Православну Церкву України.

  Митрополит Київський та всієї України Епіфаній подякував Главі Священного Синоду Церкви Греції Блаженнійшому Архієпископу Афінському і всієї Еллади Ієроніму та братам-архієреям за ухвалене рішення, що відкриває можливість повноцінної взаємодії між двома нашими Помісними Автокефальними Церквами в усіх сферах.

  «Грецію і Україну, два наших народи пов‘язують багато славних сторінок історії, дружби та співпраці. Встановлення повного євхаристійного єднання та офіційних відносин між Помісними Церквами Греції та України — ще одна сторінка, яка навіки буде вписана в нашу історію і наші серця!», – зазначив владика Епіфаній.

  Як повідомляє грецьке видання Romfea, під час засідання Глава Ієрархії архієпископ Ієронім виступив з доповіддю «Інформація про автокефальну церкву України». У ній архієпископ посилався на привілей Вселенського патріархату в наданні Автокефалії, а також на позитивні рекомендації двох Комітетів.

  Пропозицією архієпископа щодо Церкви України була визнанням, що і було ухвалено більшістю ієрархів. «У цьому дусі я пропоную визнання до дня Церкви Автокефальної Православної Церкви Незалежної Республіки України», – сказав Блаженніший.

  Офіційне оголошення Священного Синоду Грецької Церкви очікується незабаром.

  Найсвіжіше

  Популярне