П’ятниця, 19 Липня, 2024
Бiльше

  Окупанти ігнорують вимоги ООН і продовжують виселення громади ПЦУ в окупованому Сімферополі

  У російській владі окупованого українського Криму заявили, що не отримували звернення з ООН щодо храму Православної церкви України в Сімферополі, тому щодо нього будуть діяти, «виходячи з рішень місцевих судів», підконтрольних Москві, повідомляє УНН.

  Так звана заступниця міністра майнових і земельних відносин окупаційної влади Криму Крістіна Салтикова заявила, що «Інформація про рішення Комітету ООН з прав людини з будь-якими рекомендаціями, що стосуються дій органів державної влади Республіки Крим щодо майна, яке перебувало в користуванні управління Кримської єпархії Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП — одна з церков-попередниць нинішньої ПЦУ — ред), в мінмайна Криму відсутня».

  За її словами, якщо які-небудь рекомендації або доручення з цього приводу надійдуть у її відомство, їх розглянуть «у встановленому законом (російським — ред) порядку».

  Нагадаємо, 28 червня окупаційний арбітражний суд у Криму задовольнив вимогу «Мінмайна» про розірвання договору оренди частини нежитлового будинку в Сімферополі, в якому останні 24 роки розташовується собор Святих Рівноапостольних Володимира і Ольги. Від православної громади зажадали повернути нерухоме майно. 29 серпня окупаційний апеляційний суд залишив це рішення чинним.

  Тим часом 6 вересня Комітет ООН із прав людини зажадав від російської влади на півострові припинити процес виселення сімферопольської громади ПЦУ з кафедрального собору до закінчення розгляду цього питання в цьому Комітеті. 20 вересня Комітет повторив цю вимогу. Росія як член ООН зобов’язана виконувати такі вимоги.

  Найсвіжіше

  Популярне