П’ятниця, 14 Березня, 2025
Бiльше

    Папа Римський направив свої співчуття через смерть предстоятеля Православної Церкви в Албанії

    У понеділок папа Римський Франциск висловив співчуття Православній Церкві в Албанії у зв’язку з недавньою смертю архієпископа Анастасія Янулатоса, який очолював цю Церкву майже 33 роки.

    Хвалячи Анастасія за його «глибоку відданість Євангелію», папа висловив братерську повагу до 95-річного предстоятеля, який допоміг відродити християнство в колишній комуністичній країні і який помер 25 січня, передає  catholicnewsagency.com 

    «Віра православної спільноти Албанії, безсумнівно, втілилася в житті нашого дорогого брата, ревне пастирське служіння якого допомогло людям знову відкрити її багатство та красу після років державного атеїзму та переслідувань», — зазначив папа у своєму посланні 27 січня.

    Анастасіос, який відійшов у вічність у день свята Навернення святого апостола Павла, здобув широку повагу з боку Франциска та інших релігійних лідерів завдяки своєму багаторічному служінню, присвяченому миру та екуменічному діалогу з іншими церквами й релігіями в Греції, Африці та Албанії.

    «Він робив це, наслідуючи приклад святого Павла, який так віддався Христу, що міг сказати: “Для всіх я став усім, щоб у будь-який спосіб урятувати бодай деяких” (1 Кор 9:22)», — сказав Франциск.

    Пригадуючи свою першу зустріч з архієпископом Анастасієм під час апостольської подорожі до Албанії у 2014 році, 88-річний папа зазначив, що зберігає в пам’яті «братні обійми та слова, сказані під час тієї зустрічі», і був вражений любов’ю православного єрарха до бідних і стражденних в країні.

    Нагадаємо, панахиду за архієпископом Анастасієм очолив Вселенський патріарх.

    Найсвіжіше

    Популярне