Понеділок, 15 Липня, 2024
Бiльше

  Ватиканський банк отримав понад 30 млн євро прибутку в 2023 році

  Як повідомляють Vatican News, Інститут Релігійних Справ, відомий як «Ватиканський банк», представив звіт за 2023 рік, відповідно до якого Ватикан отримав 30,6 млн євро прибутку. 13,6 млн. передано на релігійні ініціативи та благодійність.

  Дванадцятий рік поспіль Інститут Релігійних Справ (IOR), фінансова інституція Святого Престолу, яку популярно називають «Ватиканським банком», що обслуговує рахунки та фінансову активність дикастерій Римської курії і церковних інституцій, публікує звіт про результати своєї діяльності. Як зазначається у супровідному комюніке до звіту за 2023 рік, оприлюдненого 14 червня 2024 р., він приготований відповідно до міжнародних стандартів та був перевірений аудиторською компанією «Mazars Italia S.p.A.», затверджений Наглядовою радою, після чого переданий для оцінюванні Кардинальській комісії.

  «Відповідно до цілей стратегічного плану, – йдеться далі в комюніке, – та виконуючи свою основну роль служіння релігійним починанням Його Святості Папи Франциска та Церкви в усьому світі, у 2023 році інститут отримав наступні результати: 30,6 млн євро чистого прибутку; +23% чистого процентного доходу, +49% чистої посередницької маржі, +31% комісійної маржі; загальний обсяг депозитів клієнтів +4% до 5,4 млрд євро». У повідомленні зазначається, що Кардинальська комісія, беручи до уваги стабільні фінансові показники та враховуючи потреби капіталізації, прийняла рішення «розподілити 13,6 мільйона євро прибутку на релігійні та благодійні ініціативи».

  Інститут Релігійних Справ є однією з найстабільніших інституцій з точки зору капіталізації та ліквідності, а також еталоном для інвестицій, що відповідають католицькій етиці. У тому, що стосується послуг з управління активами, «Інститут непохитно дотримується принципів, що відповідають католицькій вірі», здійснюючи інвестиції, що відповідають католицькій етиці. «Якість продуктів з управління активами IOR свідчить про багаторічну роботу, яка дозволила Інститутові стати світовим еталоном етичного інвестування», – наголошується у комюніке, зазначаючи, що отримані показники «ставлять Інститут в один ряд з найнадійнішими фінансовими установами у світі з точки зору капіталізації та ліквідності».

  Найсвіжіше

  Популярне