Вівторок, 18 Червня, 2024
Бiльше

  Обласна влада Волині не продовжила договір оренди собору УПЦ (МП) у Володимирі

  Волинська обласна військова адміністрація надіслала настоятелю релігійної громади Свято-Успенського кафедрального собору УПЦ МП митрополиту Володимиру повідомлення про розірвання договору оренди про безоплатне користування святинею.

  Про це повідомили на сторінці Володимир-Волинської єпархії УПЦ, передає “Еспресо.Захід”.

  Договір оренди закінчиться 1 липня.

  В ОВА заявили, що розглянули заяву релігійної організації Володимир-Волинської єпархії УПЦ МП щодо надання можливості користування пам’ятками архітектури національного значення – Свято-Успенським собором, будинком з дзвіницею та мурами з брамами, що розташовані у Володимирі на вулиці Соборній 25, 27. Однак там зазначили про неможливість продовження договору оренди про безоплатне користування даними спорудами, який закінчується 1-го липня 2024 року.

  Відтак релігійну організацію Володимир-Волинської єпархії УПЦ Московського Патріархату просять звільнити й передати майно до липня цього року.

  Натомість в УПЦ МП кажуть, що “влада хоче відібрати в них святиню”.

  “Ми втомилися доводити, що не маємо ніяких зв’язків з РПЦ, що не служили й не служимо ворогу. Багато парафіян нашої Церкви нині на фронті, ми постійно допомагаємо воїнам і ось таке рішення ми отримали від влади, яка хоче просто знищити нашу віру”, – йдеться у повідомленні єпархії.
  Успенський собор у Володимирі на Волині є пам’яткою архітектури XII-XVII століть і входить до державного реєстру Національної культурної спадщини України. Церква була збудована у 1160 році князем Мстиславом Ізяславичем.

  Раніше повідомлялося, що Волинська обласна рада скерує звернення до прем’єр-міністра України та міністра культури щодо недопустимості продовження договору про користування УПЦ МП комплексом Успенського собору XII-XVII ст. у Володимирі. Натомість в ОВА згодом наголосили, що не планують його.

  Найсвіжіше

  Популярне