Четвер, 23 Травня, 2024
Бiльше

  Відкриваючи історію: Духовний центр УПЦ США став свідком історичної реконструкції битви при Баунд-Бруку 1777 року

  Духовний центр Української Православної Церкви США (Вселенського патріархату) у Саут-Баунд-Бруку (штат Нью-Джерсі) заховався у гобелені американської історії. Розташований серед відлуння минулого, цей центр зберігає в своїх обіймах багату спадщину, переплетену з ключовими моментами в національному наративі США.

  Сама земля, на якій стоїть цей духовний притулок, була свідком доблесті та жертовності у битві при Баунд-Бруку 13 квітня 1777 року під час Американської революційної війни, нагадує сайт УПЦ США.

  Це був момент, коли британські та гессенські війська зіткнулися з континентальною армією, залишивши незгладимий слід на ландшафті Баунд-Бруку, штат Нью-Джерсі. Хоча британцям не вдалося захопити весь гарнізон, відлуння того дня підкреслює незламний дух стійкості, який визначає американський дух.

  В межах української громади, яка знаходить розраду на цих священних землях, знаходиться історична садиба Гендріка Фішера, маяк спадщини та старовини. Датована 1688 роком, вона є свідченням тривкої спадщини тих, хто кував свої долі на цих землях. Хоча руйнівний вплив часу залишив свій слід, нещодавні реставраційні роботи відкрили його приховані скарби – від глиняних і солом’яних стін до вишукано різьблених панелей з горіха та дуба.

  Гендрік Фішер-молодший, нащадок цього славетного роду, походить з Німеччини, де він народився у 1697 році. Разом зі своєю родиною він вирушив у подорож, сповнену надій і можливостей, долаючи моря до обіцяних колоній. Трансформація прізвища з Вішер на Фішер є відлунням асиміляції культур та формування нових ідентичностей у горнилі Нового Світу.

  Архиєпископ Даниїл у супроводі преосвященного о. Василя Пасакаса, добродійки Оксани та їхніх дітей Якова, Емілії і Таїси, а також іподиякона Максима Журавчика та його дружини Ксенії взяв участь у зворушливому відтворенні історичної битви при Баунд-Брук. Серед пагорбів і зелених ландшафтів, які колись були свідками зіткнення імперій, вони вшанували доблесть і жертовність тих, хто прийшов раніше.

  Ставши на місце своїх попередників, архиєпископ Даниїл та члени місцевої української православної громади Саут-Баунд-Бруку/Сомерсет, штат Нью-Джерсі, прагнули вшанувати пам’ять тих, хто боровся і проливав кров у той доленосний день. З кожним кроком вони вдихали життя в сторінки історії, втілюючи мужність і стійкість, які визначають американський дух.

  Ставши свідками історичної реконструкції, архиєпископ Даниїл разом з духовенством та вірними УПЦ США не лише вшанували пам’ять минулого, але й підтвердили свою відданість відстоюванню цінностей свободи, справедливості та єдності, особливо в умовах війни в Україні – прабатьківщині для українців.

  Коли відлуння битви при Баунд-Бруку знову пролунало по всьому ландшафту, члени місцевої української православної громади стали живим втіленням вічних чеснот, які підтримували людство в його найтемніші години. У своїй солідарності та рішучості вони стали потужним нагадуванням про те, що спадщина минулого є не просто реліквією історії, а живим свідченням незламної сили людського духу.

  Коли відвідувачі ступають на освячену землю Духовного центру Української Православної Церкви США, вони запрошуються взяти участь у подорожі крізь час – гобелен, витканий з ниток мужності, жертовності та нескінченного прагнення до свободи. У цьому сакральному просторі минуле сходиться з теперішнім, пропонуючи розраду та натхнення всім, хто шукає спілкування з духами тих, хто прийшов раніше.

  Найсвіжіше

  Популярне