Четвер, 25 Липня, 2024
Бiльше

  Майже 300 громад на Хмельниччині долучились до ПЦУ за два роки

  Минає рік відколи у Свято-Покровському кафедральному соборі лунає молитва українською. Тоді громадськість обурила бійка між церковнослужителями й військовим ЗСУ. На підтримку останнього зібралися сотні людей і проголосували за перехід собору до ПЦУ. Після того в обласному центрі активізувався процес виходу з-під московського впливу і в інших храмах.

  Слідом за кафедральним собором в обласному центрі до ПЦУ перейшли ще три храми. Нині у Хмельницькій єпархії Православної Wеркви України – понад 400 парафій, у Кам’янець-Подільській – понад 80, – розповідає речник Хмельницької єпархії ПЦУ Захарій Залізний. за його словами, переходи тривають. Про це інформує Суспільне.

  “Немає такого стихійного явища, як воно було рік тому, тому що тоді був поштовх. За час повномасштабного вторгнення єпархія збільшилась вдвічі. Перейшло до 50 священиків з 250. Сам процес хоч і уповільнений, але він іде”, — розповів Захарій Залізний.

  До повномасштабного вторгнення росіян Хмельниччина була лідером за кількістю громад Української Православної Церкви Московського Патріархату, – каже директорка департаменту інформаційної діяльності, культури та релігій обласної військової адміністрації Інна Михайлова.

  “Хмельниччина фактично з лідерів за кількістю громад УПЦ МП стала лідером по їх виходу з-під московського впливу. З початку війни в нас з-під московського впливу вийшло майже 300 релігійних громад. З них, до прикладу, 268 перейшли в ПЦУ. Ще 26 перейшли в незалежні церкви”.

  За її словами, в області з квітня 2023 – до квітня цього року з УПЦ МП до ПЦУ в області перейшло 128 громад. За аналогічний період з 22-23 років переходів було на сім більше. Зараз громад УПЦ МП і ПЦУ в області, каже, практично порівну, а нових громад УПЦ, відповідно до законодавства, не реєструють.

  “Зараз тільки можливе створення нових громад. До прикладу, ПЦУ незалежних або інших якихось релігійних громад. Шість нових ПЦУ релігійних громад з’явилося у 2022-2033 роках. І з 2023 по 2024 рік з’явилося три нові ПЦУ”.

  Не надто активним називає процес переходів голова обласного осередку української асоціації релігієзнавців Ярослав Ювсечко.

  “Після повномасштабного вторгнення, коли певні маски з декого були зняті, я, особисто думав, що він пришвидшиться в рази. Він пришвидшився на певні відсотки, але якогось такого стрімкого пришвидшення реально не відбулось. Об’єктивно, цей процес міг би бути пришвидшений за умови законодавчого врегулювання. Маю на увазі, заборону діяльності УПЦ МП, про яке ведеться мова. Оскільки у нас у найближчій перспективі прийняття такої законодавчої бази я не бачу, тут нам тільки допоможуть просвітницька, роз’яснювальна робота, в першу чергу серед прихожан”.

  Найсвіжіше

  Популярне