Неділя, 19 Травня, 2024
Бiльше

  Єпископ РПЦ в Бердянську привітав російських окупантів з 23 лютого. Побажав “перемоги над ворогом”

  У телеграм-каналі “Монолог здесь” звернули увагу на те, як єпископ РПЦ Лука (Броніцький) в окупованому Бердянську вітає російських військових зі святом 23 лютого. Він також благословив учасників так званої “СВО”.

  Наша редакція підкреслює, що окупантів Лука мотивує наступними словами:

  “Сьогодні наша Батьківщина Росія починає визволяти територію від нацистів. Ми відзначаємо цю дату – 23 лютого. Нехай Бог благословляє наших вояків на перемогу над ворогом”.

  Це викликало обурення у користувачів мережі, адже 23 лютого в Росії відзначають як День захисника Вітчизни, в той час як в Україні це дата окупації Криму російськими військами у 2014 році.

  У телеграм-каналі “Монолог здесь” закликають прокоментувати цей інцидент Українську Православну Церкву, зокрема Бердянського митрополита УПЦ Єфрема (Ярінка), який наразі перебуває у невідомому місці.

  Поки що жодної офіційної заяви з боку УПЦ чи її представників не надходило. Втім, подібне привітання окупантів з боку священика викликає обурення в українському суспільстві та ставить під сумнів лояльність УПЦ до України. Це лише підживлює критику щодо недостатньої чіткої позиції найбільшої Церкви щодо російської інтервенції та окупації українських територій.

   

  Найсвіжіше

  Популярне