Четвер, 20 Червня, 2024
Бiльше

  Україна має мати кадровий резерв духовенства для звільнених територій, – Верещук

  Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук запропонувала готувати кадровий резерв духовенства для звільнених територій.

  Про це Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій повідомляє у Телеграмі.

  У Кабміні відбулася нарада, присвячена духовній реінтеграції визволених територій України. У ній взяли участь представники центральних органів виконавчої влади та Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій.

  Під час наради Верещук наголосила, що у період воєнних випробувань релігійні питання є дуже чутливими й водночас важливими для держави. Адже зараз Україна веде боротьбу не лише за свої території, а й за серця та думки людей. Саме тому варто завчасно готувати кадровий резерв духовенства для здійснення релігійної діяльності на звільнених територіях. А також – забезпечити духовенству рівний доступ до ЗМІ.

  Стосовно церковного майна на тимчасово окупованих територіях, яке було захоплено агресором, в уряді запевнили, що після визволення воно обов’язково буде повернуто законним власникам.

  Також очільникам єпархій було запропоновано підготувати список пошкодженого і зруйнованого церковного майна.

  «Це дасть можливість провести звірку з відповідним реєстром, який веде Мінкульт, оцінити масштаби збитків, завданих російською агресією, та розпочати пошук донорів для відновлення церковних і культових споруд», – пояснила Верещук.

  Крім того, було запропоновано створити постійно робочу групу з представників центральних органів влади та релігійних організацій. Цей орган має забезпечити координацію на рівні обласних військових адміністрацій та країни загалом у питаннях духовної реінтеграції на звільнених територіях.

  Найсвіжіше

  Популярне