Середа, 19 Червня, 2024
Бiльше

  Справа УПЦ (МП) на Тернопільщині: суддю просять повідомити про його релігійні погляди

  У Тернопільському господарському суді відбулося засідання щодо Свято-Миколаївського собору УПЦ (МП), що у Кременці. Під час засідання сторона відповідача, тобто релігійна громада, подала клопотання про самовідвід судді, якщо він прихильник ПЦУ, повідомляє “Суспільне”.

  Позов подав Кременецький історико-архітектурний заповідник. За словами директора заповідника Вадима Микулича, священники Української православної Церкви (в єдності з Московським патріархатом) продовжують служити в соборі попри те, що договір на безоплатне користування ним завершився 12 лютого цього року. На минуле засідання представники відповідача не з’явилися. Цього разу адвокат громади УПЦ (МП) подав клопотання про самовідвід судді – Володимира Гевка, якщо він прихильник Православної Церкви України.

  “Якщо суддя вважає, що УПЦ не має права існувати на території України, якщо все духовенство на чолі з митрополитом Онуфрієм є таємними агентами Кремля, співпрацює з ФСБ, є колаборантами, то це автоматично позбавляє об’єктивності судді у цій справі”, – каже адвокат сторони відповідача Ілля Серафимов.

  Адвокат Ілля Серафимов розповів, який, на їхню думку, суддя має розглядати справу.

  “Атеїстом або просто нейтральний статус, може ходити і в ПЦУ, УПЦ, в будь-яку іншу, до адвентистів сьомого дня, якщо він буде безстороннім. А якщо він вважає, що на території України має бути одна канонічна церква і це – ПЦУ, це вже не об’єктивно”.

  Суддя Володимир Гевко сказав, що розгляне клопотання. Також сторона відповідача подала зустрічний позов про визнання недійсними договорів оренди, терміни яких завершилися.

  “І є зустрічний позов, про визнання договору недійсним, який сьогодні зареєстрований через канцелярію суду і переданий безпосередньо перед судовим засіданням. Чи відомо вам про зустрічний позов?”, – говорить суддя.

  Адвокат сторони позивача відповів, що невідомо.

  Директор заповідника Вадим Микулич сказав, що наразі тексту позову не бачив, тому прокоментує після ознайомлення. За словами судді Володимира Гевка, суд оголосив перерву до 24 квітня.

  Найсвіжіше

  Популярне