Середа, 29 Травня, 2024
Бiльше

  УПЦ (МП) відмовляється повертати Лавру: суд ухвалив рішення

  Слідчі Печерського управління поліції Головного управління Нацполіції оглянуть низку будівель та споруд Києво-Печерської лаври, якими безоплатно користується монастир УПЦ (МП).

  Про це повідомляє «Главком» з посиланням на ухвали Печерського райсуду Києва від 4 квітня.

  Судді надали доступ до об’єктів, які розміщені на вулиці Лаврська, 11 і 15. Серед них склеп Васильчикових, гранітне замощення Ближньопечерної площі, приміщення академії, семінарії, митрополії, корпуси та споруди на території колишньої інфекційної лікарні і два туалети.

  Разом із правоохоронцями до будівель Лаври мають зайти представники комісії Міністерства культури та інформаційної політики.

  Ухвали суду діють протягом 30 днів і винесені у рамках кримінального провадження за фактами незаконного утримування, осквернення або знищення релігійних святинь. Цю справу поліція порушила 31 березня 2023 року після заяви представників комісії Мінкульту, яких невідомі особи в рясах не допустили до перевірки умов зберігання та стану збереження культурних цінностей, звірку музейних предметів фондових колекцій та будівель, що в користуванні Свято-Успенської Києво-Печерської лаври УПЦ (МП).

  У судовій ухвалі зазначено, що 10 березня 2023 року Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» направив Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі УПЦ (МП) попередження про розірвання договору №2 від 19 липня 2013 року про безоплатне користування культовими будівлями та іншим майном, що є державною власністю. До 29 березня церковники УЦП (МП) мали залишити будівлі та споруди на території Нацзаповідника.

  Крім цього, згідно з висновками урядової міжвідомчої робочої групи, чоловічий монастир УПЦ (МП) допустив самовільну перебудову, добудову, перепланування пам`яток культурної спадщини та будівництво новобудов на території Національного заповідника. Зокрема, зафіксовано 36 об’єктів, що є новобудовами, добудовами і перебудовами до пам’яток національного та місцевого значення.

  Також мало місце нецільове використання об`єкта державної власності (підвал 1914 р.), неналежне утримання пам`ятки архітектури місцевого значення (книжковий склад, корпус 113).

  Окремо порушено умови договору з боку Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври УПЦ (МП) щодо зобов’язання не передавати без дозволу Заповідника майно третім особам. Попри те було передано корпуси в суборенду Митрополії УПЦ (МП) та Київській духовній академії та семінарії; зареєстровано 20 сторонніх юридичних осіб.

  Найсвіжіше

  Популярне